.

رئیس سابق فدراسیون علوی ترکیه:

آمریکا به دنبال اداره تک قطبی دنیاست

رئیس سابق فدراسیون علوی ترکیه گفت: آمریکا به دنبال اداره تک قطبی دنیاست.

1397/2/26 چهارشنبه

به گزارش ستاد خبری ششمین کنفرانس بین المللی افق نو، دوگان برمِک یکی از میهمانان کنفرانس بین المللی افق نو که به همت شبکه جوانان رضوی به آذربایجان شرقی سفر کرده است، در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز اظهار کرد: آمریکا بعد از فروپاشی شوروی به دنبال اداره تک قطبی دنیاست و این موضوع باعث ناراحتی برخی قدرت‌های جهانی شده است.
وی افزود: قدس برای یهودیان، مسیحیان و مسلمانان یک شهر مقدس بوده و قطعاً این شهر با آن پشتوانه در اختیار جمعیت ۲۰ میلیونی صهیونیست قرار نمی‌گیرد بلکه متعلق به همگان است.
رئیس سابق فدراسیون علوی ترکیه ادامه داد: در دنیای یهودیان نیز برای جنبش صهیونیستی عکس‌العمل‌های منفی ایجاد شده است به طوریکه در ۱۰۰ سال اخیر بیشترین فاصله بین جامعه یهودیان و صهیونیست‌ها دوران کنونی است.
وی با بیان اینکه سازمان ملل در سال‌های قبل مدیریت چند قطبی قدس را تصویب کرد، افزود: متاسفانه در آن دوران مناطق عرب‌نشین هماهنگی با یکدیگر نداشتند و این موضوع اجرایی نشد و می‌توان گفت عدم اتحاد بین مسلمانان این مشکلات را در حال حاضر ایجاد کرده است.
دوگان تصریح کرد: به جای اینکه خطاهای گذشته را به رخ هم بکشیم، باید به صورت شبکه‌ای و مستقل اخبار قدس را منتقل کنیم و همه را برای چاره‌اندیشی دعوت کنیم.
وی انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به قدس را اقدامی برخلاف قوانین بین المللی برشمرد و افزود: این اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی یک کار اشتباه و ایجاد کننده جنگ است، افراد زیادی نیز در خود آمریکا از این موضوع ناراحت هستند.
رئیس سابق فدراسیون علوی ترکیه با تاکید به اینکه آمریکا و اسرائیل مشکلات عدیده‌ای دارند، گفت: آنها تلاش می‌کنند تا مشکلات خود را با خشونت حل کنند و اقدام اخیر ترامپ نیز در همین جهت است. ما باید صدای خود را به سازمان‌های مردم‌نهاد برسانیم.
گفتنی است، ششمین دوره همایش بین‌المللی «افق نو» با حضور 60 شخصیت برجسته از 22 کشور جهان، فعالان ضدصهیونیستی و ده‌ها نفر از شخصیت‌های سیاسی، دانشگاهی و رسانه‌ای ایران از روز شنبه هفته جاری به مدت سه روز در مشهد مقدس برگزار شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
ریشه جنگ‌افروزی سردمداران آمریکا را باید در دین‌شان جستجو کرد
 رهبران مسیحی نسبت به موضوع قدس عکس‌العمل قاطعی نشان دهند
بیشتر صاحبان رسانه‌های خبری جهان صهیونیستی هستند
همکاری عربستان با رژیم صهیونیستی به ضررش تمام خواهد شد
آمریکا می‌ترسد که دیگر نتواند ابرقدرت جهان باشد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.