.

تحلیلگر مسائل حقوقی شبکه پرس.تی.وی:

انگلیس منشاء اصلی ناامنی‌ها در خاورمیانه است

تحلیلگر مسائل حقوقی شبکه پرس.تی.وی گفت: منشاء اصلی همه ناامنی‌ها در خاورمیانه انگلیس است زیرا پروژه کلی جهان صهیونیسم نشأت گرفته از سیاست های خصمانه این کشور است.

1397/2/26 چهارشنبه

به گزارش ستاد خبری ششمین کنفرانس بین المللی افق نو، ادوارد کوریگان یکی از میهمانان کنفرانس بین المللی افق نو که به همت شبکه جوانان رضوی به آذربایجان شرقی سفر کرده است، در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز اظهار کرد: بیش از ۵۰ مقاله در زمینه سیاست در خاورمیامه با محوریت رژیم صهیونیست و عدم مشروعیت رژیم صهیونیستی منتشر کرده‌ام.
وی افزود: ایدئولوژی صهیونیست با چاپ کتابی توسط «اریک هانسر» در سال ۱۸۹۰ ایجاد شد و می‌توان آن را نقطه عطف شروع این ایدئولوژی در جهان دانست. در اولین همایش صهیونیسم که در سوئیس برگزار شد، عمده یهودیان موافق این ایدئولوژی صهیونیست‌ها نبودند.
تحلیلگر مسائل حقوقی شبکه پرس.تی.وی ادامه داد: بعد از جنگ جهانی اول پیمانی توسط انگلیس بسته شد تا در منطقه خاورمیانه که اتحادی بین اعراب بود، خللی توسط رژیم صهیونیستی ایجاد شود.
کوریگان با بیان اینکه در سال ۱۹۱۶ انگلیس و رژیم صهیونیستی جلسه‌ای برگزار و در آن بحث تجزیه خاورمیانه را مطرح کردند، گفت: به وجود آوردن مکانی برای یهود در منطقه مشخص شده در فلسطین جزو برنامه چندین ساله صهیونیست ها بوده است.
وی با بیان اینکه با سیاست‌های انگلیس و فرانسه اندیشه صهیونیست تا آفریقا گسترش داده شد، افزود: در زمینه تقسیم‌بندی فلسطین صحبت‌های زیادی مبنی بر قانونی بودن و یا نبودن آن زده می‌شود، در آن زمان نسبت جمعیتی فلسطین، یک سوم یهودی و دو سوم از مسلمانان و مسیحیان منطقه بود.
تحلیلگر مسائل حقوقی شبکه پرس.تی.وی خاطرنشان کرد: تاکنون جنایت‌های مختلفی از سوی رژیم صهیونیستی اتفاق افتاده است که قربانی آنها کودکان و مردم بی دفاع فلسطین بوده اند و هر روز بیشتر از قبل احساسات مردم جریحه‌دار می شود.
وی ابراز کرد: تحمیل هرگونه ظلم بر ملت بومی یک سرزمینی از لحاظ افکار عمومی و حقوق بین‌الملل درست نیست. البته این اولین اقدام رژیم صهیونیستی بوده و در کارنامه صهیونیست‌ها تجاوز به لبنان و اُردن هم وجود دارد.
گفتنی است، ششمین دوره همایش بین‌المللی «افق نو» با حضور 60 شخصیت برجسته از 22 کشور جهان، فعالان ضدصهیونیستی و ده‌ها نفر از شخصیت‌های سیاسی، دانشگاهی و رسانه‌ای ایران از روز شنبه هفته جاری به مدت سه روز در مشهد مقدس برگزار شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
ریشه جنگ‌افروزی سردمداران آمریکا را باید در دین‌شان جستجو کرد
 رهبران مسیحی نسبت به موضوع قدس عکس‌العمل قاطعی نشان دهند
بیشتر صاحبان رسانه‌های خبری جهان صهیونیستی هستند
همکاری عربستان با رژیم صهیونیستی به ضررش تمام خواهد شد
آمریکا می‌ترسد که دیگر نتواند ابرقدرت جهان باشد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.