.

میزبانی رایگان موزه ملی ملک از گردشگران به مناسبت روز جهانی موزه

کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه، در روزهای 29 و 30 اردیبهشت 1397، از گردشگران داخلی و خارجی به رایگان میزبانی می‌کند.

1397/2/26 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی می‌توانند به مناسبت 28 اردیبهشت ماه؛ روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، در روزهای شنبه و یکشنبه، 29 و 30 اردیبهشت سال جاری، از بخش‌های گوناگون موزه ملی ملک؛ نخستین موزه وقفی- خصوصی کشور به رایگان بازدید کنند.
علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در پایتخت، به تماشای آثار تالارهای متنوع این موزه؛ از تالارهای هزارداستان و هنر و زندگی تا تالارهای تمبر، سکه و خوش‌نویسی و نگارگری بنشینند و با منتخبی از گنجینه این موقوفه آشنا شوند.
همچنین نمایشگاه دائمی حاج حسین آقا ملک، واقف و بنیان‌گذار کتابخانه و موزه ملی ملک و نمایشگاه آثار اهدایی بانو عزتملک ملک؛ دختر بزرگ حاج حسین ملک، روایت‌گر خدمات نیک‌اندیشانه این خانواده در راستای حفظ و تعالی فرهنگ و هنر این مرز و بوم است.
اهل فرهنگ و هنر می‌توانند از نمایشگاه‌های ادواری این موزه نیز مانند نمایشگاهی از آثار هنرجویان دوره آموزشی نقاشی پشت شیشه مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «شاهنامه چاپ سنگی علی‌قلی خویی» و نمایشگاه «منتخب هنر اسلامی- ایرانی: دوره قاجار»، دیدن کنند.
علاقه‌مندان برای آشنایی بیشتر با خدمات بخش‌های مختلف مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک می‌توانند به وب‌سایت این مؤسسه به نشانی: «malekmuseum.org» مراجعه کنند.
کتابخانه و موزه ملی ملک که در ششم آبان 1316 بر بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) وقف شده است، همه روزه جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی، از ساعت 8:15 تا 16:45 (پنج‌شنبه‌ها تا 15:45)، واقع در میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد، میزبان عموم گردش‌گران و محققان دور و نزدیک است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
نمایشگاه «پیوند موزه‌ها» در موزه اقوام گرمسار دایر شد
سکه‌های تاریخی موزه ملی ملک در فرهنگسرای گلستان تهران به نمایش درآمد
نمایش تصویرهای نفایس موزه ملی ملک در ایستگاه متروی سرسبز تهران
نمایشگاه سکه‌های موزه ملی ملک به موزه مسجد چهل ستون سرخه رسید
 میزبانی موزه اقوام گرمسار از نمایشگاه «سروستان» موزه ملی ملک
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.