.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی؛

سیاست مدارس امام رضا(ع) توسعه فرهنگ اسلامی با محوریت سبک زندگی رضوی است

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی بیان کرد: سیاست‌ آستان قدس رضوی در حوزه آموزش و پرورش، توسعه فرهنگ و تربیت اسلامی- انقلابی با محوریت سبک زندگی رضوی است.

1397/2/26 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حسین باغ گلی در همایشی که به منظور تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های جدید مجموعه بنیاد فرهنگی رضوی ویژه اولیا مدارس امام رضا(ع) برگزار شد، بیان کرد: محوری‌ترین رویکرد مدارس امام رضا(ع) در ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی، همه جانبه‌نگری در برنامه‌ریزی است و جهت‌گیری ما ارائه خدمات صرفا علمی نیست بلکه مبنای تربیت ما مبتنی بر رویکردهای آموزشی و پرورشی بر مدار سبک زندگی رضوی است.
وی افزود: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود، خانواده محوری در برنامه‌ریزی، تلاش برای توسعه خدمات به گروه‌های مخاطب و دوری از رقابت با سایر مدارس از دیگر سیاست‌هایی است که این مجموعه دنبال می‌کند.
باغ‌ گلی، الگوهای راهبردی مدارس امام رضا(ع) را ماموریت‎ و چشم‌انداز آستان قدس رضوی و همچنین سند جامع تحول نظام آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: پژوهش‌های علمی و تجربه‌های میدانی که در این مدت در بنیاد فرهنگی رضوی انجام گرفته نقشه راهی برای اجرای برنامه‎ها در آینده دارد.
وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های جدید پیش دبستانی امام رضا(ع)، تاکید کرد: هدف ما در دوره پیش دبستانی، دستیابی به مهارت‌های اولیه زبانی، توسعه قدرت تفکر، توسعه توانایی‌هایی حسی- حرکتی، ایجاد و تثبیت حس خوشایند نسبت به نمادهای دینی و شناخت محیط و طبیعت و توجه به زیبایی‌های آن است.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی، اصلی‌ترین رکن تربیت در پیش دبستانی و دبستان را والدین ذکر کرد و گفت: مبنای الگوی تربیتی ما خانواده‌محوری است و در واقع والدین، نقش اصلی را در جریان تربیت بر عهده دارند و نیاز است تا آنان از فشار بر روی فرزندان پرهیز دارند و با داشتن هیجان به ارائه آموزش‌های کاربردی بپردازند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
طرح «بارش مهربانی» هم‌زمان با ماه رمضان در مدارس امام رضا(ع) اجرا می‌شود
تدوین الگوی تربیتی برای مدارس امام رضا(ع) اولویت اصلی است
برگزاری جشن عبادت دانش‌آموزان مدارس امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی
روحیه آرمان گرایی و خودباوری را در نوجوانان تقویت کنیم
حرکت جهادی برای گسترش عدالت آموزشی در مناطق محروم
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.