.

سلسله نشست‌های «در سایه سار نهج البلاغه» در حرم رضوی برپا می‌شود

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از برپایی سلسله نشست‌های «در سایه سار نهج البلاغه» در دارالقرآن الکریم حرم رضوی خبر داد.

1397/2/26 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام مهدی شجاع به اهمیت یادگیری نهج‌البلاغه اشاره کرد و گفت: نهج البلاغه برادر قرآن و معجزه امام علی(ع) است. هیچ انسانی زیباتر از حضرت امیرالمومنین(ع) حقایق حکمت، معرفت و آموزه‌های انسان‌ساز را به زبان نیاورده از این رو واجب است تا ما بیش از پیش با معنی و مفهوم این کتاب زندگی‌ساز آشنا شویم.
وی با بیان اینکه نهج البلاغه به خوبی راه و رسم زندگی سالم و صحیح را به انسان ها آموزش می‌دهد، گفت: اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی به منظور آشنایی بیشتر زائران و مجاوران با خطبه‌های نهج البلاغه نشست‌های «در سایه سار نهج البلاغه» را با حضور استاد نظافت برگزار می‌کند.
حجت الاسلام شجاع با بیان اینکه در این نشست‌ها شرح و بخشی از حکمت‌های نهج البلاغه امام علی(ع) توسط استاد نظافت تبیین و بررسی می‌شود، اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در ایام ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت 10 تا 11 با حضور در دارالقرآن حرم رضوی از این کلاس ها بهره‌مند شوند.
رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی در ادامه به برگزاری نشست‌های قرآنی اشاره کرد و افزود: در ایام ماه مبارک رمضان نشست‌های قرآنی با حضور کارشناسان و اساتید برتر حوزه و دانشگاه قبل از اقامه نماز جماعت ظهر در دارالقرآن و ایوان مقصوره صحن گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین در ایام ماه مبارک رمضان کارگاه‌های تفسیر با حضور اساتید برتر همچون یعقوبی، شریعتی‌پور، نبازجو، تولایی، خرسندی، ساغروانیان هر روز از ساعت 16 تا 19 در اتاق 8 دارالقرآن الکریم برگزار خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
خطبه 31 نهج البلاغه منشوری از بهترین دستورات اعتقادی و اخلاقی
زنگ تفریح پای منبر مولا علی(ع)
کلید رفع مشکلات جامعه در تفسیر حکمت‌های نهج البلاغه است
نخستین کارگاه تخصصی «تربیت مربی نهج البلاغه» برگزار می‌شود
آموزش قرآن و نهج البلاغه در شبستان نجف آبادی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.