.

مناجات‌خوانی شب‎های ماه رمضان‌ در رواق دارالهدایه برگزار می‎شود

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: در شب‎های ماه مبارک رمضان‌ ویژه برنامه مناجات‌خوانی در رواق دارالهدایه تحت عنوان کبوتران حرم با حضور مداحان و ذاکران و سخنرانان برجسته کشوری برگزار می‎شود.

1397/2/26 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی گفت‌:‌ ماه مبارک رمضان ماه رحمت واسعه خداوند متعال است. این ماه، فرصت استثنایی و ارفاق خاص خداوند کریم نسبت به هستی و بندگان خطاکار در سراسر عالم است. در این ماه عزیز، سرنوشت انسان و جهان رقم می‎خورد؛ بسیاری از گناه‎کاران بخشیده شده و بسیاری از نیکان به ترفیع درجات روحی و معنوی دست پیدا می‎کنند.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: آستان قدس رضوی برای ایجاد فضای معنوی در شب‎های ماه مبارک رمضان برنامه‎های مناجات خوانی و قرائت ادعیه را تدارک دیده که برنامه «مناجات خوانی» در رواق دارالهدایه یکی از آن‎ها است، این مراسم طبق سال‎های گذشته در طول شب‎های ماه مبارک رمضان به جز شب‎های لیالی قدر برگزار می‎شود.
وی با اشاره به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان،‌ زائران و مجاوران زیادی تا نزدیک سحر از برنامه‎های حرم امام رضا(ع) بهرمند می‎شوند، اظهار کرد:‌ ویژه برنامه‎های باشکوه مناجات خوانی با حضور خیل عظیمی از زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی از ساعت 12:30 بامداد با قرائت قرآن آغاز می‎شود و در ادامه ذاکران و مداحان خاندان عصمت و طهارت به قرائت زیارت جامعه کبیره،‌ ابوحمزه ثمالی،‌ مناجات امیرالمومنین در مسجد کوفه و ... می‎پردازند.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه امسال قبل از قرائت مناجات برنامه سخنرانی با حضور حجج اسلام تراشیون، ماندگاری و ... برگزار می‎شود، اعلام کرد: پاسخگویی به سوالات شرعی،‌ اجرای برنامه‎های حلقه معرفت،‌ سخنرانی در اماکن متبرکه،‌ مدیحه سرایی و بیان احکام برخی از برنامه معاونت تبلیغات آستان قدرس رضوی در شب‎های ماه مبارک رمضان به‎شمار می‎رود که برای زائران و مجاوران بارگاه امام هشتم(ع) تدارک دیده شده است.
به گفته معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، خدمات فرهنگی به اردوها و کاروان‌های زیارتی با محوریت رواق ‌دارالهدایه، در پاسخ به نیاز گروه‌های مخاطب در حرم مطهر و ترویج فرهنگ و آداب صحیح زیارت و گسترش معارف اهل‌بیت(ع) در بین زائران حریم رضوی ارائه می‎شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.