.

سخنران حرم مطهر رضوی:

بخشش گناهان بالاترین دستاورد ماه رمضان است

سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه روزه داری بستر تمرین و تقویت تقوای الهی است، گفت: بخشش گناهان بالاترین دستاورد ماه رمضان است.

1397/2/26 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، نجاتی یزدی در سلسله جلسات سخنرانی و بیان معارف ویژه زائران خواهر که در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به بیان موضوع فضیلت ماه رمضان و استقبال از آن پرداخت و ابراز کرد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای پیوند عمیق بین آسمان و زمین و توبه و استغفار از سوی بندگان و بخشش از سوی خداوند متعال است.
وی افزود: رمضان از ریشه رمض گرفته شده است و معنی آن حرارت داغی است که نه دود دارد و نه خاکستر و این بدان علت است که در این ماه گناهان انسان سوزانده می شود و تحمل سختی رمضان سعادتمندی انسان را به دنبال دارد.
نجاتی یزدی گفت: ما باید از این فرصت طلایی بیش از پیش بهره بگیریم، چرا که ماه مبارک رمضان، ماه بسیار پر فضیلتی است و با ماه های دیگر قابل مقایسه نیست.
وی تصریح کرد: روزه دار باید در این ماه شعله های نفس سرکش خود را فروکش کرده و در مقابل پروردگار خویش سر به خاک بگذارد.
سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی گفت: ماه رمضان ماه تحصیل تقوا و خود نگه داشتن است، لذا روزه یکی از راه‌های تحصیل تقوا محسوب می‎شود که با خودداری و مجاهده و مبارزه با نفس به دست می‌آید.
نجاتی یزدی افزود: این ماه در میان مسلمانان از احترام، اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار و ماه سلوک روحی است و مومنان با مقدمه سازی و فراهم کردن زمینه های معنوی در ماه های رجب و شعبان هر سال خود را برای ورود به این ماه شریف و پربرکت آماده می‌کنند.
وی اظهار کرد: با حلول ماه رمضان مومنان با شور و اشتیاق و دادن اطعام و افطاری به نیازمندان، شب زنده داری و عبادت، تلاوت قرآن، دعا، استغفار، دادن صدقه، روزه داری و... روح و جان خود را از سرچشمه فیض الهی سیراب می‌کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
کتاب «رهیافت احکام روزه» در حرم مطهر رضوی منتشر می‌شود
ویژه برنامه‎های سخنرانی و تفسیر حرم رضوی در ماه رمضان تشریح شد
ماه مبارک «رمضان» ضیافتی برای تغذیه روح است
رمضان ماه تمرین بندگی و تربیت نفس است
همایش بزرگ «استقبال از بهار قرآن» در حرم امام رضا(ع) برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.