.

قائم مقام توليت آستان قدس رضوی در جمع مديران نمايندگی‌های استانی تاكيد كرد؛

لزوم بهره‌مندی از ظرفيت‌های مردمی برای محروميت‌زدايی در كشور

قائم مقام توليت آستان قدس رضوی گفت: فلسفه تاسيس دفاتر نمايندگی‌های آستان قدس رضوی در وهله نخست ايجاد بستر مناسب براي حضور و مشاركت تشكل‌ها و مردم براي محروميت زدايی و گره گشايی از كار مستضعفان است.

1397/2/28 جمعه

به گزارش آستان نيوز، سيد مرتضی بختياری در جمع مديران دفاتر نمايندگی آستان قدس رضوی در استانها با اشاره به تاكيدات رهبر فرزانه انقلاب در منشور ٧ گانه اظهار كرد: در اين حكم ٤ بار به موضوع مهم ضعفا و نیازمندان اشاره شده و عليرغم آگاهی معظم له از تلاش‌های ساير نهادها و دستگاه های متولی امور اقشار محروم، رسالتی بزرگ و مهم برای آستان قدس تعريف شده است.
وی تصريح كرد: هدف آستان قدس رضوی از ايجاد دفاتر نمايندگی توسعه خادمياری حضرت رضا(ع)، بسط و ترويج فرهنگ متعالي وقف و نذر و گسترش فرهنگ و سبك و سيره زندگي رضوی است.
وی با تاكيد بر اجتناب دفاتر نمايندگی استانی آستان قدس رضوی از ورود به فعاليت‌های حزبي و انتخاباتی اظهار كرد: مديران دفاتر نمايندگی آستان قدس رضوی در صورت تمايل به ورود به عرصه های انتخاباتي بايستي از مسئوليت خود كناره‌گيری كنند.
بختياری در بخش ديگری از سخنانش اخلاص را مهمترين شرط تاثيرگذاری اقدامات و فعاليت‌ها دانست و گفت: پس از پيروزی انقلاب اسلامی و با نفس قدسي امام راحل(ره) ملت ايران اسلامي از پيچ‌ها و گردنه‌های دشواری عبور كرد و امروز نيز در دوران با افتخار زعامت مقام معظم رهبری، هر روز به اقتدار و نفوذ جمهوری اسلامي در جهان افزوده شده است.
وی گفت: آنچه امروز به بركت رهبری داهيانه مقام معظم رهبری و مجاهدت و ايثار رزمندگان و مجاهدان راه خدا در منطقه به وقوع پيوسته نتيجه اخلاص و توكل است.
قائم مقام توليت آستان قدس رضوی با بيان اينكه دفاتر نمايندگی مجموعه در استانها رسالت و وظيفه خطيري بر دوش دارند، گفت: با تعامل سازنده و اثربخش با تشكل‌های دانشجويی، نهادهای انقلابي و دستگاه‌های خدمت رسان خصوصاً نیروهای جوان جهادگر و دلداده حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام مي‌توان بسياری از معضلات و مشكلات مردم را مرتفع كرد.
وی با اشاره به اصلاح آيين نامه خدمت در اماكن متبركه اظهار كرد: با توجه به مصوبه جديد ساعاتی كه خادمياران در مناطق محروم به خدمت مشغول هستند، جزء ساعات و روزهای خدمت در بارگاه منور رضوی محاسبه خواهد شد.
بختياری گفت: اميدواريم با توسعه هدفمند خادمياری حضرت رضا(ع) بتوانيم در رفع مشكلات مناطق محروم با استفاده از تخصص‌های مختلف موثرتر واقع شويم.
در پايان اين نشست قائم مقام توليت آستان قدس رضوی با اهدای هدايايی از مديران جانباز نمايندگی‌های استانی تقدير كرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.