.

کارشناس دینی:

فرزند یکی از پایه‎های اصلی انسجام و تحکیم بنیان خانواده است

کارشناس دینی گفت: فرزند یکی از ستون‎ها و پایه‎های اصلی انسجام و تحکیم بنیان خانواده محسوب می‎شود که نبود آن خانواده را با فراز و نشیب‎های غیرقابل پیش بینی روبه‌رو می‏‌کند.

1397/2/31 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام حق‎خواه در ویژه برنامه پرسمان دینی حرم مطهر رضوی که قبل از نماز مغرب و عشاء در صحن جمهوری اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه فرزند باعث خیر و برکت زندگی می‎شود، گفت: روایات فراوانی از ائمه اطهار(ع) نقل شده که هر یک نشان‎گر جایگاه و منزلت فرزند در زندگی است و باید با توجه بیشتر به این روایات، مسیر تربیت فرزندان خود را پیش ببریم تا به نتایج مطلوبی برسیم.
وی افزود: متاسفانه در جامعه کنونی برخی بر این باورند که تعداد فرزند بیشتر باعث گرفتاری و مشکلات اقتصادی می‎شود در حالی که خدای متعال رزق و روزی فرزند را وعده داده است و خودش تامین می‎کند.
این کارشناس دینی گفت: عدم رغبت و تمایل برخی زوجین جوان به فرزندآوری از معضلات و چالش‎هایی به‎شمار می‎رود که اثرات و تبعات مخرب آن کانون خانواده و بافت جمعیتی جامعه را تحت الشعاع قرار می‎دهد.
وی تاکید کرد: اساسا فرزند یکی از ستون‎ها و پایه‎های اصلی انسجام و تحکیم بنیان خانواده محسوب می‎شود که در خلاء و فقدان آن، خانواده با فراز و نشیب‎های غیر قابل پیش بینی و خسران آوری از منظر اجتماعی، فرهنگی و روحی و عاطفی روبه رو خواهد شد.
خطیب پرسمان دینی عنوان کرد: اسلام و قرآن تشکیل خانواده و فرزندآوری را نه تنها باعث مشکلات معیشتی در خانواده نمی‌‏داند، بلکه توسعه معیشتی را پس از ازدواج و صاحب فرزند شدن به واسطه تلاش و برکت همراه آن تضمین کرده است. بر اساس آموزه های دینی، فقر و ناداری مانعی در راستای تشکیل خانواده و اندیشه فرزندآوری نیست؛ زیرا خداوند در پرتو ازدواج و فرزند برکت و بی نیازی عطا می‏‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تکثیر نسل شیعه یکی از توصیه‌های مهم امام زمان(عج) است
مهمترین راهکار تحقق سیاست های افزایش جمعیت، ترویج ازدواج است
آثار سوء تک فرزندی در نسل آینده
آثار مهرورزی به فرزند در نشست‌های «دین، نشاط، زندگی» بررسی می‌شود
ادامه جلسات مشاوره گروهی «مهارت تربیت فرزند» برگزار می شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.