.

بهره‌مندی 3200 نفر از خدمات مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در شب‌های قدر

سه هزار و 200 زائر و مجاور حرم مطهر امام هشتم(ع) از خدمات مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در شب‌های قدر بهره‌مند شدند.

1397/3/20 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با اعلام این خبر گفت: افزون بر هزار و 550 نفر از خدمات درمانی پایگاه‌های ثابت و موقت فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی و بیش از هزار و 650 نفر از خدمات اورژانس و تزریقات دارالشفاء امام رضا(ع) در شب‌های پرفضیلت قدر استفاده کردند.
دکتر ناصر سرگلزایی با اشاره به اینکه شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان بیشترین تعداد مراجعان را در مجموع داشته است، ادامه داد: در این ایام دو بیمار نیز با انجام اقدامات پزشکی CPR احیا شدند و به زندگی بازگشتند.
وی افزود: همچنین دکتر علیرضا عسگری؛ مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، دکتر علی مشکینی؛ معاون فنی مدیرکل این دفتر، دکتر شاپور بدیعی؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر رضا وفایی‌نژاد؛ مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی این دانشگاه در قالب گروهی از خدمات این مؤسسه درمانی در شب‌ بیست و یکم ماه مبارک رمضان بازدید کردند.
سرگلزایی بیان کرد: این گروه از مرکز مجهز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر رضوی و بخش‌های مختلف دارالشفاء امام رضا(ع) مانند بخش دیالیز، آزمایشگاه، رادیولوژی و...، دیدن کردند و با امکانات این مؤسسه و چگونگی خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران از نزدیک آشنا شدند.
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به حضور چشمگیر شیفتگان بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) در مراسم شب‌های قدر این آستان مقدس، 32 پایگاه سیار اورژانس در کنار هشت پایگاه ثابت فوریت‌های پزشکی در این شب‌های پر فیض در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر برپا شد و جمعی از نیروهای رسمی و داوطلب به خدمات‌رسانی مراجعان پرداختند.
سرگلزایی اضافه کرد: این خدمات با همکاری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، اورژانس 115 مشهد و بهداری شمال شرق سپاه پاسداران، زیر نظر مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به زائران و مجاوران صحن و سرای رضوی در این ایام پرفضیلت ارائه شد.
وی با تأکید اینکه تعداد نیروهای پایگاه‌های ثابت فوریت‌های پزشکی حرم مطهر به منظور خدمات‌رسانی بهتر در شب‌های قدر افزوده شد، گفت: دارالشفاء امام رضا(ع) نیز با افزایش نیروهای بخش پرستاری و حضور متخصص طب اورژانس و پزشکان عمومی و فعال بودن رادیولوژی و آزمایشگاه در این ایام پذیرای بیماران بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.