.

کارشناس مذهبی:

مهدویت عصاره قرآن و عترت است

سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه کسی که به طور حقیقی ایمان به قرآن و عترت داشته باشد، هیچ وقت در برابر حب دنیا، وسوسه های شیطانی و هوای نفسانی تسلیم نخواهد شد، گفت: مهدویت عصاره قرآن و عترت است.

1397/3/21 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام محمد باقر حیدری کاشانی در ویژه برنامه های تبلیغی مذهبی بعد از نماز ظهر و عصر رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور امام هشتم(ع) گفت: قرآن نسخه‌ای نورانی است که هدایت، لطف، صفا و شفابخشی از برکات این کتاب آسمانی است.
وی با اشاره به اینکه قرآن سفره ادب الهی است و دستوراتش اخلاق محمدی(ص) را به انسان هدیه می‌کند، خاطرنشان کرد: تسلط بر نفس و وسوسه های شیطانی از برجسته ترین صفات یک انسان وارسته و دارای اخلاق قرآنی است.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه عمل به دستورات قرآن کریم خواسته‌های درونی انسان را خوار می‌کند، افزود: عمل خالصانه به قرآن سرچشمه رستگاری انسان در دنیا و آخرت است.
حجت الاسلام حیدری کاشانی عمل به قرآن را رمز تحول زندگی بشر دانست و گفت: تمسک توأمان به قرآن و عترت سلامت روح انسان را در برابر انحرافات و مشکلات فردی و اجتماعی تضمین می‌کند.
وی با اشاره به اینکه قرآن و عترت موثرترین وسیله برای حرکت به سوی پروردگار است، ابراز کرد: استقامت قرآنی و ولایی چراغ پر فروغ ظلمت و تاریکی های آخرالزمان است و هرکس به آیات کلام الله مجید تمسک جوید، نجات می‌یابد.
خطیب بارگاه منور امام مهربانی ها مهدویت را عصاره قرآن و عترت معرفی کرد و افزود: ابزاری همانند عمل به قرآن، نهادینه کردن فرهنگ مهدویت، تقوا، عبودیت، ادب، اخلاق در زندگی از جمله عوامل سعادت انسان است.
وی گفت: بشر برای شناخت درست از نادرست در هر موضوعی نیازمند معیار و میزان نیاز است، لذا رجوع به قرآن در همه زمینه‌ها یک ضرورت است، چرا که ارتباط قرآن با قلب ائمه معصومین(ع) است، لذا عصاره تمام دستورات عرفانی این کتاب نورانی در سیره اهل بیت(ع) متجلی شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مهدویت امتداد قیام حسینی است
در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) همه جهانیان پیشرفت جامع را خواهند دید
گفتمان مهدویت در حال توسعه جهانی است
ضرورت ارتباط بین فعالان مهدوی با علما و اندیشمندان حوزه مهدویت
مهدویت، گنجیه معارف راهبردی اجتماعی سیاسی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.