.

کارشناس مذهبی:

تقوا نقشه راه بندگی پروردگار است

سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه انسان در مسیر عبودیت محتاج الگوهای راهنمایی است، گفت: تقوا نقشه راه بندگی پروردگار است.

1397/3/23 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، زهرا میرحسینی در سلسله جلسات سخنرانی و بیان معارف ویژه زائران خواهر در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی با تاکید بر شناخت قوانین و حریم ها در حفظ دین، ابراز کرد: ارزش ها و مفاهیم دینی در پرتو رعایت بایدها و نباید های مکتب توحیدی محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه انسان برای رسیدن به کمالات الهی نیازمند راهنما و الگوهای موفق است، گفت: انسان می‌تواند با رعایت دستورات الهی و حفظ ارزش های دینی به درگاه پروردگار نزدیک شود.
سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی ائمه معصومین(ع) را نشانه های برجسته تقوا دانست و افزود: همه صفات اهل بیت(ع) نماد تقوای الهی است، چرا که از منظر اولیای خدا بندگی خدا در پرتوی تقوا عملی می‌شود و در حقیقت ملکه شدن تقوا در درون انسان وابسته به اعمال آن است.
وی ادامه داد: حفظ تمام موجوديت در برابر محرمات قدرت و تواني است كه انسان از طريق تمرين ترك گناه و مهار نفس در برابر معصيت کسب می‌کند.
سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی خاطرنشان کرد: تلاش براي تحصيل تقوا و كسب روحيه خودداري از گناه از جمله اعمال پسندیده است که انسان باید برای رسیدن به قله ملکوتی انجام دهد.
وی با بیان اینکه پرهیزگاری مایه سعادتمندی انسان می‌شود، گفت: كاربرد اصلی تقوا در صراط مستقيم اطاعت و بندگي خداوند متعال نمایان می‌شود، لذا از دیدگاه قرآن و روایات تحصيل تقوا نیز عبادت و خميرمايه سعادت دنيا وآخرت است.
میرحسینی با بیان اینکه تمرين، ممارست، مداومت و ايستادگي مهمترین راهکارهای کسب تقوا است، تصریح کرد: اعمال دارای رنگ خدایی و خدا ترس بودن بستر ملکه شدن تقوا را در ذات انسان ایجاد می‌کند و انسان را از تنگنای مشکلات نجات می‌دهد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تقوای الهی موجب حل مشکلات می‌شود
تقوا انسان را در برابر گناهان محافظت می‌کند
برکت در رزق و روزی از آثار مهم تقواست
ایمان و تقوا موثرترین راهکارهای کسب آرامش روحی است
 تقوای الهی معیار سعادتمندی انسان است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.