.

حجت الاسلام تراشیون:

تربیت صحیح فرزندان در سایه آرامش خانواده امکان پذیر است

کارشناس دینی با اشاره به اینکه تربیت صحیح فرزندان در سایه آرامش خانواده امکان پذیر است، عنوان کرد: اگر مادران آرامش را برای خود و خانواده فراهم کرده باشند، فرزندان آن‌ها از رشد شخصیتی سالم برخوردار خواهند بود و دچار ناسازگاری‎های اخلاقی و روانی نمی‏‌شوند.

1397/3/24 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز؛ حجت الاسلام سیدعلیرضا تراشیون در ویژه برنامه پرسمان دینی حرم مطهر رضوی که قبل از نماز مغرب و عشاء در صحن جمهوری اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه خانه و خانواده احتیاج به آرامش دارد، عنوان کرد: زنان برای تربیت درست فرزندان و همسرداری نیاز به آرامش دارند، البته وظیفه زمینه‎سازی آرامش در خانه بر عهده مرد است، اما زنان نیز برای استحکام خانواده باید نقش خود را که همان ایجاد آرامش در محیط خانواده است، به خوبی ایفا کنند.
وی با تاکید بر اینکه هر یک از زن و مرد در زندگی مسئولیت‌‏هایی برای نهادینه کردن آرامش دارند، اعلام کرد: از ویژگی‎های والدین مسئول می‏‌توان به داشتن آرامش روحی و روانی، اهمیت دادن به روابط بین خود و همسر، بالا بردن سطح دانش و مهارت تربیتی متناسب با دوره‌‏های زندگی فرزندان، وقت گذاشتن برای فرزندان، دوست داشتن همراه با احساس مسئولیت، ایجاد هماهنگی و .... نام برد.
این استاد حوزه با تاکید بر اینکه تربیت صحیح فرزندان در گرو آرامش خانواده است، افزود: متاسفانه در حال حاضر در برخی از خانواده‎ها نقش زن و مرد جا به جا شده است، والدین مراقب باشند هرکدام نقش خود را داشته باشند و به وظیفه خود عمل کنند.
وی تاکید کرد: دين اسلام به زن به عنوان يك عنصر موثر در حيات و سعادت اجتماعي مي‏نگرد و او را در بالاترين درجات كه براي انسان ممكن است كسب شود، معرفي مي‌‏نمايد و از زنان نمونه به عنوان الگو و اسوه براي بشريت ياد مي‌‏كند.
وی افزود: پیامبر اسلام(ص) می‌فرمایند: زن موفق و ایده آل، زنی است که نسبت به شوهرش عشق ورزی و بر عیب‏های شوهرش چشم پوشی کند و دلسوز او باشد.
وی افزود: زن موفق اهل محبت کردن به همسر است، البته محبتی که از همسر بودن نشئت بگیرد، متاسفانه برخی از خانم‎ها طوری با همسر خویش برخورد می‎کنند که مادر با فرزند برخورد می‎کند، در حالی که مردها از این گونه برخورد همسرشان متنفرند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
آشنایی صحیح والدین با دین لازمه تربیت دینی فرزندان است
همایش «نقش رسانه در تربیت فرزندان» برگزار شد
تفاوت گذاشتن بین فرزندان زمینه‌‏ساز ضربه‏‌های روحی به آن‌ها می‎شود
خانواده ایمانی مهد تربیت فرزندان ولایت‌مدار است
والدین در حمایت از فرزندان افراط و تفریط نداشته باشند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.