.

دعای معنوی وداع با ماه رمضان در حرم رضوی طنین انداز شد

ویژه برنامه وداع با ماه رمضان با حضور هزاران زائر و مجاور در آخرین شب ماه ضیافت الله در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

1397/3/24 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، این مراسم روحبخش و معنوی ساعت 21 با قرائت قرآن کریم توسط قاریان بین‌المللی حرم امام رضا(ع) در صحن جامع رضوی برگزار شد.
در ابتدای این ویژه برنامه مداحان و ذاکران اهل‌بیت(ع) به مدیحه سرایی پرداخته و دعای وداع با ماه مبارک نیز توسط ذاکر اهل‌بیت(ع) امیر عارف قرائت شد و در ادامه برنامه حجت الاسلام والمسلمین قرائتی به ایراد سخنرانی پرداخت.
حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه اگر ایمان به معاد باشد، خیلی از گناهان و گرفتاری‎ها کم می‎شود، عنوان کرد: یاد قیامت انسان را پاک و خالص می‎کند، لذا باید در هنگام تلاوت قرآن به آیات معاد توجه داشته و ذکر و یاد معاد را در زندگی توسعه دهیم.
وی تاکید کرد: در روز قیامت باید برای تک‎تک رفتارهای‎مان جواب داشته باشیم، اگر قیامت نباشد کارهای نیک و بدمان عبث خواهد بود.
این مفسر قرآن گفت: مسئله ایمان به قیامت، از مسائل ریشه‎ای و زیر بنایی اعمال و کردار انسان‎هاست و قسمت عمده‎ای از مصالح مردم و اجتماع به آن وابسته است. پس از اعتقاد به قیامت، مسئله توجه و تنبه همیشگی نسبت به آن از اهمیت خاصی برخودار است و برای پا برجا بودن و استواری در راه اطاعت خدا و سعادت، لازم و ضروری است.
وی تاکید کرد: آیات و روایات با تعبیرات مختلف انسان را به یادآوری مرگ و قیامت توصیه می¬کند و از عواقب غفلت و بی‎توجهی به آن برحذر می‎دارد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.