.

کارشناس مذهبی:

کمک به نیازمندان از وظایف مهم اهل ایمان است

سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به مردم و نیکوکاری یکی از نقاط قوت اخلاق اسلامی است، گفت: کمک به نیازمندان از وظایف مهم اهل ایمان است.

1397/3/24 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، فروغ نیلچی زاده در سلسله جلسات سخنرانی و بیان معارف ویژه زائران خواهر در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی اظهار کرد: اهل ایمان علاوه بر حفظ و رعایت حقوق واجبه از قبیل خمس و زکات مسئله تأمین نیازهاى محرومین و رسیدگى به ضعفا را هم جزو وظایف خود تلقی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن سفارش زیادی در خصوص توجه و رسیدگی به امور محرمان و رفع نیاز آن‌ها کرده است، افزود: منظور خداوند در آیات زکات و خمس نیست، بلکه کمک به نیازمندان را از وظایف مهم و حتمی مردم اهل ایمان و تقوا و نماز می‌داند و بر انجام آن تاکید می‌کند.
سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی گفت: دین اسلام مومنان را ترغیب به گشایش گره‌های مادی و حمایت‌های معنوی از محرومان می‌کند، خدمت به دیگران و یاری ‌رساندن به محرومان سبب خیر و رفع مشکلات زندگی می شو‌د.
وی افزود: بر اساس آیات و روایات دینی محبوب‌ترین مردم در نظر خدای متعال، سودمندترین آنان برای مردم است، لذا کسی که مال خودش را به فقرا و مستمندان می‌بخشد نه تنها اموالش کم نمی شود، بلکه خداوند مهربان از سرچشمه فضل و رحمت خویش چندین برابر آن مال را بازمی گرداند.
نیلجی زاده گفت: امروز باید رفع نیاز از مستضعفان در جامعه تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ شود و همه سعى در برآوردن حاجات مردم باشند و این امر را یک وظیفه برای خودشان بدانند.
وی گفت: خدمت به محرومان در فرهنگ قرآن و عترت از ارزش و ثواب فراوانی بر خوردار است به طوری که در روایات دستگیری از محرومان را افضل تر از اعمال عبادی مثل حج یا عمره مستحب می‌دانند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.