.

کارشناس مذهبی:

سیره اهل بیت(ع) تجلی حقیقت قرآن است

سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه ولایت پذیری بالاترین مصداق رستگاری است، گفت: سیره اهل بیت(ع) تجلی حقیقت قرآن است.

1397/3/24 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام محمد باقر حیدری کاشانی در ویژه برنامه های تبلیغی مذهبی بعد از نماز ظهر و عصر رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی گفت: قرآن منبع اصلی همه معارف و قوانین اسلامی است بنابراین تلاوت، تدبر و عمل به آن تنها راه سعادت انسان است.
وی با اشاره به اینکه ولایت پذیری رمز ظهور امام عصر(عج) و تمامیت حقیقت قرآن است، افزود: ولایت پذیری انسان را به اوج کمال می رساند، چرا که خداوند رحمان در بیشتر آیات قرآن مردم را دعوت به ولایت و امامت کرده است و در واقع انسان با برقرار کردن اتصال خود با اهل بیت(ع) متصل به درگاه پروردگار می‌شود.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه مهدویت تجلی حقیقی قرآن است، گفت: امروز همه مشکلات و گرفتاری ها نشات گرفته از دوری از فرهنگ مهدویت و فاصله گرفتن از قرآن و الگو های دینی است.
حجت الاسلام حیدری کاشانی افزود: برقراری ارتباط با اهل بیت(ع) و عمل به سیره آن بزرگواران زمینه بهره گیری از آیات نورانی قرآن را برای انسان فراهم می‌سازد و الگوگیری از سیره ائمه اطهار(ع) ظرفیت استفاده از رحمت بی کران الهی را در وجود انسان تقویت می‌کند.
وی با بیان اینکه امام زمان(عج) با ظهورش تمامیت قرآن را به جهانیان معرفی خواهد کرد، افزود: مهدويت یک جريان تحقق ولايت و حکومت حق است که متصل شدن در واقع متصل شدن به خداوند متعال است.
این کارشناس دینی گفت: مفسران واقعی قرآن كریم اهل بیت(ع) هستند و تبیین جزئیات و تفصیل كلیات شریعت از جانب پروردگار برعهده این معلمان الهی گذاشته شده است.
وی افزود: قرآن و عترت، عصاره نبوت و تداوم بخش رسالت هستند كه هدایت بشر را تا قیامت تضمین می‎كنند بنابراین طبق آیات و روایات تمسك به قرآن و عترت تنها راه دستیابی به دین كامل است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.