.

سخنران حرم رضوی:

انتظار فرج نباید ابزاری برای سستی منتظران شود

سخنران حرم مطهر رضوی تاکید کرد: انتظار فرج نباید ابزاری برای سستی و خمودگی شود، بلکه بر اساس تعالیم اسلام فرد منتظر باید همواره در تکاپو و تلاش باشد.

1397/3/28 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، در نشستی که به همت اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی ویژه زائران عرب زبان در رواق غدیر برگزار شد، شيخ محمد الفرطوسي با بیان اینکه انتظار ظهور باید به طور عملی در جامعه نمود داشته باشد، گفت: انتظار ظهور تلاش برای اصلاح امور، اجرای امر به معروف و نهی از منکر، ترویج سنت و سیره پیامبر(ص) و پیروی از ولی امر است و اگر فردی فقط به زبان خود را منتظر بداند و هیچ کوششی در این راه انجام ندهد در واقع کمک به گسترش ظلم کرده است.
وی افزود: فرد منتظر باید در برابر آحاد جامعه احساس مسئولیت کرده و در راه اصلاح و ساختن افراد تلاش کند و این امر تنها از راه امر به معروف و نهی از منکر محقق می‌شود که در آموزه‌های اسلام و سیره اهل بیت(ع) بسیار مورد تأکید قرار گرفته است.
الفرطوسي در ادامه با اشاره به صفات منتظران واقعی حضرت مهدی(عج) خاطرنشان کرد: معرفت و شناخت نسبت به آن امام همام، آمادگی برای ظهور در هر لحظه، دعای فراوان برای فرج آن حضرت و انجام وظایف و تکالیف شرعی از مهم ترین شاخصه‌های منتظران واقعی است.
سخنران حرم مطهر رضوی تصریح کرد: اگر ما ولی عصر(عج) را ناظر بر اعمال و گفتار خود بدانیم، با خودسازی و تقوا خود را مهیای ظهور کرده‌ایم و این به معنای توسعه فرهنگ مهدویت است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مهدویت امتداد قیام حسینی است
در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) همه جهانیان پیشرفت جامع را خواهند دید
گفتمان مهدویت در حال توسعه جهانی است
ضرورت ارتباط بین فعالان مهدوی با علما و اندیشمندان حوزه مهدویت
مهدویت، گنجیه معارف راهبردی اجتماعی سیاسی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.