.

در نشست تخصصی «سفیران رضوان» صورت گرفت؛

تبیین جلوه‌های محبت امام زمان(عج) در آخرالزمان

به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی جلوه‌های محبت و ویژگی‌های حکومت امام زمان(عج) در آخر الزمان در نشست تخصصی سفیران رضوان مطرح شد.

1397/3/31 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام محمدرضا آل ایوب، سخنران ویژه عرب زبانان در نشست‌ تخصصی «سفیران رضوان» به بیان ویژگی‌های دوران ظهور حضرت مهدی(عج) پرداخت و گفت: در آخرالزمان تمامی ادیان به تبعیت از حضرت مهدی(عج) قیام خواهند کرد و هیچ عبادتگاه و پرستشگاهی جز برای پرستش خداوند یگانه وجود نخواهد داشت و هیچ حکمی با حکم ایشان مخالفت نخواهد کرد.
وی افزود: در دوران ظهور دل‌ها از پلیدی‌ها پاک خواهد شد، هیچ فساد و هیچ طبقات مالی و مادی وجود نخواهد داشت و همه با یکدیگر واحد خواهند گشت. در عصر ظهور حضرت مهدی عجل الله شرایط به گونه‌ای است که اگر زنی در خانه مشغول خواندن قرآن شود به تنهایی علم حقیقی را از قرآن استخراج خواهد کرد و به هیچ مرجع و فقیهی نیاز نخواهد داشت.
آل ایوب بیان کرد: امام مهدی(عج) هنگام ظهور موجب پیشرفت علم و سیاست خواهند شد و زمین بدون حد و مرز خواهد شد، امام باقر علیه السلام می‌فرمایند: به هنگام ظهور هیچ کشوری به دین خود نخواهد ماند و همه زیر نظر عدالت حضرت مهدی عجل الله قرار خواهند گرفت.
سخنران حرم مطهر رضوی ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که در عصر حضرت مهدی(عج) محقق خواهد شد تکامل عقل و افکار بشریت و ترفیع درجات علمی و فکری آن‌هاست؛ در آن زمان عقول انسان‌ها از پراکندگی نجات می‌یابد و همه دارای قدرت کامل تمرکز فکر و تعقل می‌شوند.
وی با بیان اینکه حضرت مهدی(عج) هنگام ظهور درصدد رد کردن ادیان دیگر نیستند، افزود: هدف اصلی ایشان کنار گذاشتن تحریفات در ادیان آسمانی و پدیدار ساختن حق و حقیقت برای مردم و حاکم ساختن دین خالص و ناب اصیل الهی است.
گفتنی است؛ با توجه به نیاز زائران غیر ایرانی در خصوص معرفی نظام‌مند و تخصصی مسئله مهدویت، اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی سومین نشست تخصصی سفیران رضوان را با موضوع «امام مهدی(عج) امیر مهر یا غضب» ویژه زائران عرب زبان حرم مطهر رضوی در رواق غدیر برگزار کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مهدویت امتداد قیام حسینی است
در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) همه جهانیان پیشرفت جامع را خواهند دید
گفتمان مهدویت در حال توسعه جهانی است
ضرورت ارتباط بین فعالان مهدوی با علما و اندیشمندان حوزه مهدویت
مهدویت، گنجیه معارف راهبردی اجتماعی سیاسی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.