.

بهره‌برداری از طرح آبیاری 40 هکتاری سازمان موقوفات چناران در سال 97

مدیرعامل سازمان کشاورزی و موقوفات چناران گفت: طرح آبیاری 40 هکتاری این سازمان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

1397/4/19 سه‌شنبه

غلامرضا باقرزاده در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در این طرح زمین 40 هکتاری مربوط به چاه 3 مزرعه قره تپه به سیستم آبیاری قطره‌ای تجهیز شده است.
وی ادامه داد: بهره‌وری آب در روش‌های آبیاری غرقابی حدود 40 درصد است، در صورتی که راندمان مصرف آب و کود در روش آبیاری قطره‌ای تیپ به حدود 95 درصد می‌رسد.
باقرزاده با اشاره به رویکرد سازمان موقوفات چناران از اجرای این طرح گفت: افزایش راندمان مصرف آب و مواد غذایی، افزایش سطح کاشت به دلیل اختصاص دقیق آب و همچنین مدیریت دقیق آبیاری از جمله اهداف سازمان به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: در حال حاضر سیستم مذکور برای کشت چغندرقند مورد استفاده قرار گرفته است، اما این سیستم برای تمامی زراعت‌های پاییزه شامل گندم، جو و کلزا و نیز زراعت‌های بهاره شامل چغندرقند، ذرت علوفه‌ای و گوجه‌فرنگی کارایی دارد.
باقرزاده درباره منابع تامین اعتبار این طرح گفت: تمامی اعتبار تخصیص داده شده برای اجرای 40 هکتاری طرح آبیاری تحت فشار از محل منابع داخلی مؤسسه تامین شده است.
مدیر عامل سازمان کشاورزی و موقوفات چناران با اشاره به سایر برنامه‌های این سازمان برای تجهیز اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری در سال 1397 گفت: در راستای اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مصوب تحول و ارتقاء بهره‌وری موسسه در سال جاری، مقرر شده تا بر پایه بهره‌برداری از استخرهای ذخیره آب مجهز به سیستم پمپاژ در دو مزرعه ناوخ و شاهین قلعه، نسبت به نصب و استقرار سیستم آبیاری قطره‌ای در سطح باغات سیب و گلابی اقدام لازم صورت گیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
موسسه کشاورزی رضوی
120 هکتار از اراضی «مزرعه نمونه» به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می‌شود
دوره مدیریت «سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار» توسط مزرعه ‌نمونه برگزار شد
طرح 307 هکتاری آبیاری سنترلینیر شرکت «کشاورزی رضوی» به بهره‌برداری رسید
بهره مندی اراضی موقوفه میقات الرضا(ع) از سیستم های نوین آبیاری
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.