.

یک جراح قلب:

بیمارستان رضوی می‌تواند قطب علمی ECMO در شرق کشور باشد

یک جراح قلب گفت: بیمارستان رضوی می‌تواند قطب علمی ECMO (دستگاه تقویت درون‌پیکری قلب) در شرق کشور باشد.

1397/4/19 سه‌شنبه

به گزارش آستان‌نیوز، محمد عباسی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی کار با دستگاه ECMO ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: این دستگاه چندین سال است که برای تقویت درون‌پیکری قلب در کشورهای غربی و اروپایی استفاده می‌شود.
وی افزود: وقتی بیمار دچار نارسایی قلبی یا تنفسی می‌شود و سایر روش‌های درمانی بر روی وی تأثیری ندارد، از این دستگاه برای مدت دو هفته تا یک ماه استفاده می‌شود تا قلب و ریه طی این مدت، توانمندی کارکردی خود را بازیابی کند و برای انجام اقدامات درمانی دیگر آماده شود.
عباسی اظهار کرد: بسیاری از نوزادان، اطفال و بزرگسالان که دچار نارسایی قلبی و تنفسی می‌شوند، به طور موقت می‌توانند از این روش بهره‌ ببرند.
وی با اشاره به اینکه دستگاه ECMO در کشورهای غربی از وسایل احیاء محسوب می‌شود، گفت: این روش درمانی به عنوان روشی تکمیلی بوده و در بسیاری از کشورهای پیشرفته این دستگاه در داخل آمبولانس‌ها وجود دارد.
عباسی افزود: از این دستگاه نخستین بار برای کاهش رنج تنفسی کودکان و نوزادان بهره برده شد که بر اساس آمار میزان موفقیت در نوزادان بیشتر است.
این پزشک جراح اظهار کرد: بیمارستان رضوی با ظرفیتی که دارد می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به عنوان قطب بهره‌مندی از ECMO در شرق کشور شناخته شود و مراجعانی از استان‌های دیگر کشور و حتی مراجعانی در حوزه بین‌المللی داشته باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.