.

عضو هیئت علمی دانشکده الهیات دانشگاه تهران:

امام صادق(ع) در حراست، تبیین و تعمیق جایگاه امامت گام‌های بلندی برداشتند

عضو هیئت علمی دانشکده الهیات پردیس فارابی دانشگاه تهران گفت: امام صادق(ع) در حفاظت، حراست، تبیین و تعمیق جایگاه امامت گام‌های بلندی برداشتند و در تثبیت مرجعیت اهل بیت (علیهم السلام) تلاش کردند.

1397/4/19 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام محمد علی مهدوی‌راد در نشست علمی «تبیین شخصیت علمی حضرت امام صادق(ع)» که به همت گروه کلام و اندیشه اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، به تبیین جایگاه امام صادق(ع) در احیاء، تثبیت و توسعه تفکر اسلامی و ابعاد آن پرداخت.
وی بیان کرد: علمای بزرگ اسلام و متفکران عالی قدر ما برای فهم سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) دوره‌هایی را پیشنهاد کردند، اما نکته سایه افکن بر تمام این دوره‌ها یک حقیقت ناب است و آن هم تفسیر، تبیین و توسعه اندیشه امامت با تفسیر اهل بیت (علیهم السلام) است.
وی ادامه داد: این تفسیر به منظور هدایت جامعه با درون مایه‌های معنوی و فکری تا قله‌های معرفت و اداره امور است.
وی خاطرنشان کرد: امامت در تفکر شیعی و علوی، انسانی نمونه و در تراز قرآن و نماد رسول الله(ص) است و پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز تجسم عینی قرآن است.
مهدوی راد اضافه کرد: این امام بزرگوار همچنین در مرجعیت بخشیدن به قرآن نقش بسزایی ایفا کردند، مرجعیت قرآن به تفسیر اهل بیت(علیهم السلام) است. جایگاه امام صادق(ع) در این زمینه بسیار با اهمیت است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.