.

خطیب حرم رضوی:

پیروی از هوای نفس انسان را گمراه می‌کند

کارشناس مذهبی با بیان اینکه سیره ائمه اطهار(ع) حریم الهی است و تجاوز از این حریم نورانی موجب انحراف از مسیر حق می‌شود، گفت: پیروی از هوای نفس انسان را گمراه می‌کند.

1397/4/19 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام عبدالحمید واعظ شهیدي ظهر امروز در سلسله جلسات سخنرانی‌ مذهبی تبلیغی حرم مطهر رضوی در رواق امام خمینی(ره) به بررسی موضوع «حجاب؛ واجب فراموش شده» پرداخت و ابراز کرد: اسلام وظیفه مهمی را بر دوش زنان نهاده که باید با پوشش و عفت کامل خود از گسترش انحراف و فساد جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه در آیه 30 سوره «نور» بر چشم‌پوشی از نگاه به نامحرم تاکید ویژه شده است، افزود: در درون انسان سه قوه نفسانی نهفته است که اگر کنترل نشود انسان را به گمراهی می‌کشاند. یکی از مقامات توحیدی این است که انسان اراده و مشیت خود را کاملا تسلیم خواست خدا کند و اراده او را بپذیرد و به آن عمل کند.
وی افزود: انسان اگر به مقامی برسد که مقام ولایت الهی را بپذیرد، گوش، چشم، اعضاء و جوارح او مجرای مشیت الهی می‌شود و همه اعمال و برنامه‌های زندگیش بر مبنای دستورات الهی انجام خواهد شد.
حجت الاسلام واعظ شهیدي با اشاره به اینکه اکتفا به انجام واجبات برای رسیدن به قله معنویت کافی نیست، چرا که توجه به مستحبات در کنار واجبات زندگی انسان را نورانی می‌کند، گفت: برقراری ارتباط بین انسان و اهل بیت(ع) و پناهنده شدن به ولایت، زندگی انسان را متحول می‌کند.
سخنران حرم مطهر رضوی گفت: اگر ایمان و پذیرش توحیدی در انسان حاصل شود، خدای متعال ولایت این انسان را به عهده می گیرد و نتیجه ولایت الهی هدایت و خروج انسان از ظلمت و حرکت به سمت نور است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تبعیت از هوای نفس نشاط معنوی را از بین می‌برد
پیروی از هوای نفس ریشه اصلی دشمنی با امام زمان(عج) است
مبارزه با نفس موثرترین راهکار برای دوری از غیبت است
هوای نفس اولین بستر برای سقوط اخلاقی است
اطاعت از هوای نفس انسان را از خدا دور می‌کند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.