.

کارشناس مذهبی:

فلسفه حجاب ایجاد امنیت روانی و ارزش‎گذاری عفاف و حیاست

کارشناس مذهبی حرم رضوی عنوان کرد: به تصریح آیات قرآن و احادیث، فلسفه حجاب ایجاد امنیت روانی و حفظ سلامت اخلاقی جامعه و ارزش گذاری عفاف و حیاست.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت سیدابوالفضل طباطبایی اشکذری در ویژه برنامه دین، نشاط، زندگی حرم مطهر رضوی که ساعت 18 در صحن جمهوری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: قوانین الهی، برای احاطه کامل بر ابعاد وجودی انسان و ارزیابی همه جانبه و همسو با سیر تکامل هستی وضع می‏‌گردد و در همین راستا سعادت انسان را تامین می‏‌کند.
وی ادامه داد: یقینا پیروی از قوانین الهی فواید بی‌‏شماری را برای جامعه به ‏ارمغان خواهد آورد و نادیده گرفتن هر یک از آن‏ها زیان‏‌های بی‌‏شماری را به دنبال خواهد داشت.
حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به اینکه حجاب یکی از احکام و قوانین مهم الهی است، ادامه داد: حجاب شرعی بر دو نوع حجاب ظاهری و حجاب باطنی است که در دین مبین اسلام همان‏طور که بر حجاب باطنی تأکید شده بر حجاب ظاهری نیز تأکید فراوانی شده است.
وی گفت: لباسی که باعث خودنمایی در مقابل نامحرم می‏‌شود حجاب کامل به‌‏شمار نمی‏رود، بلکه حجاب کامل آن پوششی است که افزون بر پوشش مناسب انسان، شخص را از خودنمایی و جلب توجه کردن نیز حفظ می‏کند.
وی افزود: حجاب در ادیان و اقوام پیش از اسلام نیز وجود داشته و در قرآن و احادیث زیادی از ائمه هدی(ع)، از وجوب و اهمیت آن سخن به میان آمده است. به تصریح آیات قرآن و احادیث، فلسفه حجاب ایجاد امنیت روانی و حفظ سلامت اخلاقی جامعه و ارزش گذاری عفاف و حیاست.
این استاد حوزه گفت: حضرت زهرا(س) بانوی بزرگواری که مظهر کمالات الهی و برترین اسوه انسان‎ها به ویژه زنان هستند، از نظر عفاف و حجاب الگوی بی‎نظیری به‎شمار می‎روند که با دقت در سیره و زندگانی آن حضرت به اوج عظمت ایشان می‎توان پی‎برد.
وی ادامه داد: حجاب صحیح و واقعی جامعه را از بی‎بند و باری‎ها پاک می‎کند و محیط خانواده را گرم و بنیان آن را تقویت می‎کند و به این ترتیب از بسیاری از ناهنجاری‎های اجتماعی از قبیل افزایش میزان طلاق، بی‎علاقگی به ازدواج و... که مشکلات زیادی را برای جامعه فراهم می‎کنند، جلوگیری به عمل می‎آورد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
حجاب مایه ارتقای ارزش‌های اسلامی و معنویت در جامعه است
تقدیر از خادمان حجاب در بخش انتظامات خواهران حریم رضوی
هدف از کشف حجاب در ایران از بین بردن هویت ملی بود
بسته محتوایی «قیام مردمی مسجد گوهرشاد» در حرم رضوی ارائه می‌شود
حیا و عفاف ریشه در اخلاق دینی دارد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.