.

برنامه‌های دهه کرامت موزه‌های آستان قدس رضوی معرفی شد

برنامه موزه‌های آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت توسط معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی معرفی شد.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، علی سوزنچی در خصوص معرفی فعالیت‌های ویژه موزه‌های آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت گفت: کارگاه کتابت حدیث سلسله‌الذهب در موزه قرآن با همکاری موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی یکی از برنامه‌هایی است که در این ایام برگزار خواهد شد.
وی گفت: در این کارگاه که با حضور اساتید برجسته کشور و استان خراسان برگزار خواهد شد، احادیث کتابت شده با خطوط نستعلیق، نسخ و ریحان به عنوان سوغات فرهنگی به بازدیدکنندگان هدیه داده می‌شود.
سوزنچی رونمایی از کتاب احادیث کاشی‌های زرین‌فام اثر استاد محقق عبدالله قوچانی را یکی دیگر از برنامه‌های پیش‌بینی شده دهه کرامت عنوان کرد و گفت: این کتاب مربوط به کاشی‌کاری‌های نفیس حرم از دوره سلجوقیان تا حال حاضر است که بخش‌های گوناگون کاشی‌ها در ادوار مختلف بر اساس احادیث، نقش و نگار، رنگ و بسیاری دیگر از شاخصه‌های هنر کاشی معرفی شده است.
افزایش ساعات بازدید موزه‌ها در ایام دهه کرامت از دیگر فعالیت‌هایی است که سوزنچی به آن اشاره داشت.
وی برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در خصوص حرم مطهر رضوی و آثار منسوب به امام رضا(ع) را از برنامه‌های دیگر این ایام عنوان کرد و ادامه داد: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده در رایزنی با خزانه، آثار جدید به موزه منتقل خواهد شد تا بازدیدکنندگانی که برای چندمین بار وارد موزه می‌شوند، اشیاء جدیدی را در ویترین‌ها مشاهده کنند.
وی گفت: در این ایام سعی داریم طی برنامه‌ای از واقفان آثار ارزشمند هنری تقدیر به عمل آورده شود که این برنامه می‌تواند انگیزه‌ای را در صاحبان آثار هنری نفیس برای وقف آثار به موزه حرم مطهر رضوی ایجاد نماید.
انجام طرح «سفيران فرهنگی موزه» با حضور شش نفر از كارشناسان زبده موزه در سه گروه دو نفري به مدت دو روز در مجموعه موزه‎هاي تهران با هدف توسعه فرهنگ رضوي و شناساندن موزه آستان قدس رضوی به همكاران موزه‎دار در پايتخت كشور و تبادل اطلاعات برای ساخت موزه بزرگ امام رضا(ع) از دیگر اقدامات این معاونت در دهه کرامت است.
گفتنی است؛ زائران و مجاوران اهل فرهنگ و هنر می‌توانند در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا12:30، پنج‌شنبه‌‌‌ها از ساعت 8 تا 11:30 و جمعه‌‌‌ها و ایام تعطیل از ساعت 8 تا 12، از آثار تالارهای موزه هدایای مقام معظم رهبری و موزه قرآن واقع در ساختمان موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در صحن کوثر حرم مطهر بازدید کنند.
همچنین موزه مرکزی آستان قدس رضوی همه روزه از ساعت 8 تا 17:45 و در روزهای تعطیل از ساعت 8 تا 12، در صحن کوثر حرم مطهر رضوی پذیرای زائران و مجاوران فرهنگ‌دوست است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پرچم‌های متبرک در موزه‌های آستان قدس رضوی با استقبال بازدیدکنندگان مواجه شد
آثار موزه‌های آستان قدس رضوی با موضوع «قربان تا غدیر» معرفی شد
راهکارهای جذب گردشگران دینی به موزه‌های آستان قدس رضوی
آثار موزه‌های آستان قدس رضوی با موضوع فلسطین معرفی شد
معرفی آثاری با محوریت امام علی(ع) در موزه‌های آستان قدس رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.