.

خطیب حرم رضوی:

اهل بیت(ع) واسطه‌ فیض الهی هستند

عضو اتاق فکر تبلیغ دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) واسطه میان پروردگار و بندگان هستند، این وساطت در ابلاغ احکام و ارشاد بندگان و سائر فیوضات معنوی و هدایت‏های ظاهری و باطنی است.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام اسماعیل مقری در ویژه برنامه سخنرانی حرم مطهر رضوی که قبل از نماز مغرب در صحن جامع رضوی برگزار شد، عنوان کرد: برتری اهل بیت(ع) یا افضلیت اهل بیت(ع) از آموزه‌های اصلی شیعه به‎شمار می‎رود، اهل بیت پیامبر اکرم(ص) به دلیل برخورداری از کمالات و ویژگی‌های منحصر به فرد نظیر علم، عصمت و... نسبت به دیگران افضلیت و برتری دارند، لذا برای مقام امامت نسبت به دیگران سزاوارترند.
وی ادامه داد: اهل سنت به سنت صحابه عمل می‌کنند. آنان بر این باورند که صحابه معصوم نیستند، اما معتقدند صحابه حلقه وصل بین پیامبر(ص) و مسلمین هستند و تنها راه رسیدن به احادیت پیامبر(ص) صحابه هستند. اما شیعیان با تمسک به احادیث پیامبر(ص) که اهل بیت(ع) را همتراز قرآن معرفی کرده است، به سنت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) عمل می‌کنند.
این کارشناس دینی عنوان کرد: همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی بر این باورند که در کنار قرآن، سنت معصوم نیز از معارف دین و منابع استنباط است، با این تفاوت که اهل سنت، سنت را به احادیث پیامبر(ص) و صحابه اطلاق می‌کنند، ولی شیعیان سنت را به سنت پیامبر(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اطلاق می‌کنند.
وی تصریح کرد: آیات زیادی در قرآن وجود دارد که از فضائل اهل بیت(ص) سخن می‎گوید و یک آیه هم وجود ندارد که آن‌ها را مذمت کند، آیه تطهیر، آیه مودت و آیه مباهله از نمونه آیات قرآنی است که در مدح اهل بیت(ع) نازل شده است.
این استاد حوزه تاکید کرد: رسول الله(ص) در حدیث ثقلین حجت را بر تمام مومنان تمام می‎کند، ایشان می‎فرماید که من در بین شما دو چیز گرانبها قرار دادم؛ یکی از آن دو ارزشمندتر از دیگری است. کتاب و اهل بیتم(ع) که ریسمانی هستند از آسمان متصل شده به زمین. این دو از یکدیگر جدا نمی‌شوند، تا اینکه در حوض کوثر بر من وارد شوند.
وی خاطرنشان کرد: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) واسطه میان پروردگار و بندگان هستند، این وساطت در ابلاغ احکام و ارشاد بندگان و سائر فیوضات معنوی و هدایت‏‌های ظاهری و باطنی است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
محبت قلبی و عملی به اهل بیت(ع) راه نجات انسان است
شناخت اهل بیت(ع) سبب شفاعت ایشان در دنیا و آخرت می‌شود
اهل بیت(ع) پشتوانه معنوی برای تربیت انسان هستند
با تمسک به اهل بیت(ع) می توان به عروج الهی رسید
اهل بیت(ع) از مهم ترین عوامل تشرف غیرمسلمانان به اسلام هستند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.