.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی:

امام صادق(ع) عمر خود را با مجاهدت در توسعه علم و معارف اهل بیت(ع) گذراند

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: تمام عمر امام صادق(علیه السلام) در راه مجاهدت و توسعه علم و معارف مکتب اهل بیت(علیهم السلام) طی شد.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مرویان حسینی در نشست علمی«تبیین شخصیت علمی حضرت امام صادق(علیه السلام)» که به همت گروه کلام و اندیشه اسلامی بنیاد پژوهش‌ها برگزار شد، به حدیثی از امام صادق (علیه السلام) اشاره و عنوان کرد: این امام بزرگوار می‌فرمایند: دانش را در 4 عرصه خداشناسی، خودشناسی، وظیفه شناسی و دشمن شناسی یافتم.
وی تصریح کرد: بسیار مفتخریم که بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، بیش از سه دهه در عرصه دانش و پژوهش، در مسیر مقدسی که امام صادق (علیه السلام) برای ما تبیین کرده است، گام بر می‌دارد.
مرویان حسینی ادامه داد: این مرکز، در طول این سه دهه، نزدیک به 4 هزار اثر را در 2 هزار عنوان محصول در عرصه‌های علوم انسانی با همکاری پژوهشگران بنیاد و همکاران خارج از این مجموعه عرضه کرده است.
وی گفت: 8 گروه پژوهشی با محوریت مطالعات قرآن، فقه و اصول، حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، سیره و فرهنگ رضوی، تعلیم و تربیت اسلامی، اخلاق، انقلاب و تمدن اسلامی و احیا تراث در این مرکز مشغول به فعالیت هستند. همچنین علاوه بر این گروه‌ها آثار فراوان دیگری در موضوعات و مباحثی همچون معماری، هنر، روانشانسی، جغرافیای جهان اسلام و... تولید و منتشر شده است.
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اضافه کرد: بر طبق اساس نامه پیشنهادی جدید در این مرکز، پژوهشکده، اندیشکده و مرکز تحقیات نیز خواهیم داشت.
مرویان حسینی با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین روز درگذشت استاد فرزانه و ارزشمند، مرحوم آیت الله احمدی احمدی قرار داریم اظهار کرد: ایشان بیش از سه دهه با مجاهدت علمی به این کشور خدمت کرده‌اند و از محضر استادانی همچون، امام راحل عظیم الشأن، آیت‌الله بروجردی و علامه طباطبایی بهره‌مند شدند.
وی تصریح کرد: این دانشمند ارجمند، به خوبی فقه و فلسفه اسلامی را می‌دانست و فلسفه غرب را نیز آموخته و تدریس می‌کرد. علم همراه با حلم و اندیشمندی همراه با تواضع و خدمت به اسلام و دفاع از نظام و انقلاب از ویژگی‌های بارز آیت الله احمدی احمدی بود.
مرویان حسینی خاطر نشان کرد: وظیفه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، این است که از اندیشمندانی که برای توسعه علم و فرهنگ و ترویج ارزش‌های دینی در این کشور مجاهدت کردند تجلیل به عمل آورد و شخصیت آنها را به جامعه علمی معرفی کند تا الگوی نسل نو باشند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.