.

دبیر دپارتمان حمایت برون‌پیکری حیات بیمارستان بقیه‌الله(عج) تهران عنوان کرد

بهبود 40 درصدی بیماران دچار نارسایی ریوی با استفاده از ECMO

دبیر دپارتمان حمایت برون‌پیکری حیات بیمارستان بقیه‌الله تهران از بهبودی 40 درصدی بیماران دچار نارسایی ریوی با استفاده از دستگاه ECMO خبر داد.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر حمید شفیعی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: اگرچه کار با این دستگاه در کشور ما، مبحثی نوین و جدید بوده اما در خارج از کشور حدود 40 سال است که این روش درمانی با موفقیت فراوان در حال انجام است.
وی افزود: بیمارانی که مشکلات قلبی- ریوی یا هر دو را دارند و از درمان‌های رایج سود نمی‌برند می‌توانند از این روش درمانی به خوبی استفاده کنند و به کمک این دستگاه حمایت شوند تا درمان‌های رایج تأثیر خود را بر آن‌ها بگذارد.
دکتر شفیعی با بیان اینکه در حال حاضر سه مرکز در پایتخت خدمات درمانی را توسط این دستگاه ارائه می‌دهند، عنوان کرد: نخستین دپارتمان رسمی کشور که از این روش درمانی بهره برد، دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان بقیه‌الله(عج) بود؛ خوشبختانه دستگاه ECMO موجود در بیمارستان رضوی بسیار کاربردی است و با ظرفیت عمومی بودن این مرکز درمانی، این دستگاه می‌تواند برای بیماران ریوی، مسمومی و تروما نیز به کار رفته و مفید واقع شود.
وی با اشاره به اهمیت انتخاب بیمار برای استفاده از این دستگاه، اظهار کرد: موارد انتخابی برای بهره‌‎مندی از این دستگاه بسیار متفاوت است اما طبق آمار ارائه شده، حدود 40 درصد از بیماران ریوی درمان شده به این روش در بیمارستان مسیح دانشوری تهران به نتایج مثبت نائل آمده و به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند.
دکتر شفیعی گفت: ECMO یا اکسیژناسیون غشایی برون‌پیکری بیش‌ترین حیات را برای اطفال و نوزادان دچار عوارض نارسایی تنفسی و قلبی داشته است. در این روش، بیمار یک دفعه (در بازه یک تا 30 روزه) مورد درمان قرار می‌گیرد و خون وی از بدنش خارج و اکسیژن‌دهی شده و دوباره به بدنش بازمی‌گردد.
به گفته این متخصص، بزرگ‌ترین فعالیت تیمی پزشکی در دنیا متعلق به تیم درمانی ECMO است که برای بهبودی یک بیمار 30 تا 40 نفر از متخصصان مختلف در تلاشند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
کسب مجوز علمی بهره‌برداری از دستگاه تصویربرداری شبکیه چشم نوزادان
کنگره بین‌المللی «کاسپین» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود
بیمارستان رضوی ظرفیت مناسبی برای ارائه خدمات پروتون‌تراپی دارد
 گزیده‌ای از برنامه‌های آینده بیمارستان رضوی در حوزه درمان تشریح شد
سالن همایش‌‌های بیمارستان رضوی به نام «پرستار شهید فلسطینی» مزین شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.