.

با حضور کتابداران آستان ‌قدس ‌رضوی

زنگ کتاب در جمع پسران محله پنجتن به صدا درآمد

کتابداران آستان قدس رضوی در هشتمین دورهمی زنگ کتاب، این یار مهربان را به جمع 150 نفر از نوجوانان پسر در مؤسسه بیت‌المهدی محله پنجتن مشهد بردند.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، جمعی از کتابداران و کارشناسان کتابخانه مرکزی آستان ‌قدس ‌رضوی در قالب طرح «زنگ کتاب» و به منظور ترویج فرهنگ مطالعه در میان نوجوانان در مؤسسه قرآنی بیت‌المهدی محله پنجتن حاضر شدند و به معرفی و خوانش شماری از کتاب‌های برتر برای این گروه سنی پرداختند.
رئیس اداره کتابخانه عمومی آستان‌ قدس ‌رضوی در این باره بیان کرد: در این جمع بیش از 150 نفر از پسران حضور داشتند که قصه‌گویی و معرفی کتاب از برنامه‌های اجرا شده برای آنان بود.
محمد مشایخی تصریح کرد: کتاب «تن‌تن و سندباد» با موضوع تهاجم فرهنگی و به نویسندگی محمد ميركيانی از کتاب‌های معرفی شده در این برنامه بود که حكايت تقابل دو شخصيت تن‌تن و سندباد به نمايندگی از دو فرهنگ غرب و شرق را روایت می‌کند.
وی با بیان اینکه مؤسسه قرآنی بیت‌المهدی هشت هزار کتاب با موضوعات مختلف را در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: تالار اینترنت، نرم‌افزار و کتابخانه دیجیتال این مؤسسه نیز با همکاری کتابخانه آستان ‌قدس ‌رضوی راه‌اندازی شده است.
وی یادآور شد: این زنگ کتاب پیش از این نیز در سه جلسه مجزا برای دختران و مادران این مؤسسه اجرا شده است.
گفتنی است؛ طرح زنگ كتاب با هدف ترويج فرهنگ مطالعه از ابتدای سال جاری از سوی کتابخانه مرکزی آستان‌ قدس‌ رضوی در مراكزی نظير مركز توان‌يابان، مدارس و مؤسسات متقاضی برای گروه‌های مختلف سنی اجرا شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.