.

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی خبر داد؛

بهره‌مندی مبتلایان به نارسایی‌های قلبی- تنفسی از دستگاه ECMO در بیمارستان رضوی

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی از راه‌اندازی دستگاه ECMO (اکسیژناسیون غشایی برون‌پیکری) برای بهره‌مندی مبتلایان به نارسایی‌های قلبی- تنفسی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان‌نیوز، رضا سعیدی عنوان کرد: اكمو دستگاهی است که به منظور حمايت موقت از قلب و ريه استفاده می‌شود تا در اين فرصت اندام آسيب ديده عملكرد طبيعي خود را بازيافته يا مورد پيوند قرار گيرد.
وی افزود: استفاده از اكمو از دهه 70 ميلادي بر روي نوزادان با نقص ريوی آغاز شده و بعد از آن، در مورد بيماري قلبي يا ريوي بالغان نيز مورد استفاده قرار گرفت و هم‌اکنون در بیش از 250 مرکز، سالیانه 75 هزار بیمار در جهان تحت حمایت برون‌پیکری با اکمو قرار می‌گیرند.
سعیدی گفت: بيماران ريوي نيز در مواردی نظیر اختلال عملكرد ريه بعد از پيوند ريه، بيماران در ليست انتظار پيوند ريه تا زمان پيوند، پنوموني و ARDSمقاوم به درمان، لاواژ ريه در بيماران دچار آلوئولار پروتئينوز، احتباس CO2 علي رغم حمايت ونتيلاتوری كامل، غرق شدگي، درگيري ريه به دنبال بيماری‌های خود ایمنی، آسم شديد و سندروم‌های نشت هوای شدید می‌توانند از این دستگاه بهره‌مند شوند.
وی اظهار کرد: بهره‌مندی از این دستگاه در کشورهای پیشرفته سال‌هاست با موفقیت ادامه دارد و در کشور ما نیز در سه مرکز در پایتخت در حال انجام است و از آن‌جا که نیازهای فراوان در شرق کشور و هم‌چنین در حوزه گردشگری سلامت به راه‌اندازی این دستگاه مشاهده شده است، در حال بررسی علمی و تجهیزاتی برای راه‌اندازی آن هستیم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با وجود متخصصان مجرب در بخش قلب بیمارستان رضوی و نیز برگزاری کارگاه‌های علمی و کارگاه آموزشی کار با دستگاه ECMO به صورت اختصاصی، شرایط نیروی انسانی دانش‌محور برای راه‌اندازی این دستگاه در این مرکز درمانی فراهم است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
ارتباط تنگاتنگ گروه‌های مختلف درمانی زمینه‌ساز موفقیت بخش‌های ناباروری است
ناسازگاری‌های خونی نوزادان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مرور شد
وقتی عروسک‌ها بیمار می‌شوند...
کنگره بین‌المللی «اختلالات هماتولوژی و آنکولوژی در نوزادان» آغاز بکار کرد
بیمارستان عروسکی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برپا شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.