.

سخنران حرم رضوی:

حیا و عفاف ریشه در اخلاق دینی دارد

خطیب بارگاه منور امام هشتم(ع) با بیان اینکه حجاب برترین زینت زن است، گفت: حیا و عفاف ریشه در اخلاق دینی دارد.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام موسی واعظ شهیدی در ویژه برنامه فرهنگی- مذهبی رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه موضوع حجاب واجب فراموش شده است، اظهار کرد: حجاب تکلیفی بوده که در مکتب اسلام به منظور حفظ امنیت در جامعه و خانه و خانواده بر دوش انسان نهاده شده است.
وی افزود: حجاب و عفاف جز اصول و برنامه‌های دین است که اگر در بین انسان‌ها رعایت شود، سلامتی روانی آن‌ها حفظ خواهد شد.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم زنان و مردان مؤمن را مورد خطاب قرار داده و به آنان دستور می دهد: «چشم چرانی نکنید، دامن‌های خود را آلوده نساخته و حفظ کنید»، ابراز کرد: این آیه بیانگر این مطلب است که حجاب و پوشش امری ظاهری است که زن را در برابر بیگانگان حفظ می‌کند، بنابراین از دیدگاه قرآن عفاف و تقوا بهترین وسیله برای کنترل خواسته‌های درون است.
وی افزود: حجاب از مسائل ضروری دین مبین اسلام است و عدم رعایت آن از گناهان کبیره محسوب می‌شود، بنابراین انسان در پناه آن احساس آرامش می‌کند و پوشش اسلامی همانند نگهبان زن است، بنابراین هرچه این پوشش کامل‌تر باشد درصد امنیت زنان در جامعه بیشتر خواهد بود.
حجت الاسلام واعظ شهیدی عفاف و پاکدامنی را پیامد نیکوی تقوای الهی و مایه نزدیکی به درگاه پروردگار دانست و گفت: حجاب یک هدیه‌ الهی است که خداوند به بندگان خود عطا کرده تا در سایه‌ آن به سعادت حقیقی برسند.
وی گفت: پوشش اسلامی به منزله یک حفاظ ظاهری و باطنی در برابر افراد نامحرم است که مصونیت اخلاقی، خانوادگی و پیوند عمیق میان حجاب ظاهری و باطنی و برقراری امنیت اجتماعی را فراهم می‌سازد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
فلسفه حجاب ایجاد امنیت روانی و ارزش‎گذاری عفاف و حیاست
برنامه‌های اداره پاسخگویی حرم رضوی به مناسبت روز عفاف و حجاب
نشست هم‌اندیشی بنیاد عفاف و حجاب در حرم رضوی برگزار شد
سلامت اخلاقي جامعه در پرتو حجاب و عفاف محقق می‌شود
رعایت حیا موجب کمال انسان می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.