.

حضور کاروان اعزامی «زیر سایه خورشید» در 3 قاره جهان

مدیر عامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی از حضور کاروان اعزامی یازدهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید» در 3 قاره آسیا، آفریقا و اروپا خبر داد.

1397/4/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، مجتبی مختاری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به رشد کیفی یازدهمین دوره جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید در حوزه بین‌الملل، تصریح کرد: در دهه کرامت سال جاری این جشن‌ها در 35 کشور جهان به صورت غیر حضوری و با اهدای محصولات فرهنگی متبرک و ارتباط زنده تلویزیونی با حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار می‌شود و امیدواریم شاهد رشد کیفی بیشتری در برنامه‌های بین‌المللی نسبت به سال گذشته باشیم.
وی افزود: امسال ۱۴ کاروان رضوی به خارج از کشور اعزام می‌شوند که شامل حدود ۵۰ نفر از اساتید حوزه و دانشگاه، به همراه قاریان بین‌المللی و برخی از خدمه بارگاه منور رضوی مسلط به زبان‌های خارجی و برخی از هنرمندان جمهوری اسلامی ایران به عنوان سفیران این کاروان‌ها در برنامه‌های زیر سایه خورشید می‌شوند.
مختاری اظهار کرد: این کاروان‌ها در کشورهای لبنان، عراق، هندوستان، آفریقای جنوبی، زیمبابوه، هلند، بنگلادش، اندونزی، آلمان و افغانستان حضور خواهند یافت و با علمای ادیان مختلف اعم از ارامنه، اهل تسنن، علوی‌ها و شیعیان دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.
مدیر عامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی با بیان اینکه ویژه برنامه‌های زیر سایه خورشید در داخل و خارج از کشور توسط تشکل‌های مردمی کشورهای هدف انجام خواهد شد، گفت: این تشکل‌ها در قالب جشن‌های مردمی و معنوی بیش از 9000 عملیات فرهنگی را در پهنه جغرافیایی کشور اجرا خواهند کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.