.

کارشناس دینی:

دنیاطلبی لذت عبادت را از انسان می‌گیرد

کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه عبادت یکی از نیازهای روحی انسان است، گفت: دنیا طلبی لذت عبادت را از انسان می‌گیرد.

1397/4/21 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام مرتضی امین نیا در هفتاد و هفتمین جلسه اخلاق اداری كه با همكاري مديريت مركز آموزش ضمن خدمت و پايگاه بسيج آستان قدس رضوي با حضور جمع کثیری از مدیران، کارشناسان و کارکنان سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، به تبیین موضوع «عبادت و بندگی» پرداخت و ابراز کرد: عبادت یکی از اعمال تغییرناپذیر بوده و انسان به طور فطری محتاج این فریضه دینی است.
وی با بیان اینکه هدف از پرستش تکامل انسان است، عنوان کرد: عبادت برترین وسیله برای تکامل و سعادت ما محسوب می شود، عبادت غذای روح و مایه قوام جسم است، بنابراین خداوند در آیات متعددی از باب لطف و رحمتش به انسان دستور عبادت داده است.
حجت الاسلام امین نیا با بیان اینکه دنیاطلبی لذت عبادت را از انسان می‌گیرد، گفت: انسان همان طور که از غذای جسم لذت می برد از غذای روح هم لذت می‌برد، اما گاهی اوقات به دلیل اختلالاتی که در جسم و روح او به وجود می‌آید از بهترین غذاها نیز لذت نمی‌برد، این امر در عبادت که غذای روح است نیز وجود دارد و در برخی موارد انسان از قرائت قرآن، زیارت، نماز و... هیچ لذت نمی‌برد و در واقع حلاوت عبادت را درک نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) در خصوص حلاوت عبادت می‌فرماید: «اگر شیرینی بندگی خدا را بیابی و برکات آن را بنگری و به نور آن دل را روشن‌سازی، لحظه‌ای از آن دست نمی‌کشی حتی اگر قطعه ‌قطعه شوی»، افزود: درک حلاوت و شیرینی عبادت موجب می‌شود که انسان بیشتر به آن علاقه‌مند شود و این لذت و شیرینی جز با ترک و دوری از معصیت محقق نمی‌شود.
حجت الاسلام امین نیا با بیان اینکه کسانی که غرق در دنیاطلبی شوند، دیگر از غذای روح که همان عبادت و بندگی است لذت نخواهند برد، گفت: انسان نياز به كمال دارد و عبادت و پرستش خداوند متعال تنها راه تکامل انسانیت است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
عبادت باعث تعالی روح انسان می‌شود
بهترین عمل در شب‎های قدر عبادت همراه با بینش است
«عبادت» تنها راه تقرب به خدای سبحان است
 دنیاطلبی ریشه تمام خطاها و لغزش‌هاست
جشن عبودیت و بندگی دانش‌آموزان دختر امام رضا(ع) در دانشگاه فردوسی برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.