.

دورهمی‌های خلاق کودکان در ویژه برنامه «پروانه کاغذی»

نخستین دوره طرح پروانه‌های کاغذی میزبان بیش از 50 نفر از مخاطبان خردسال سامانه نورالهدی در حرم مطهر رضوی شد.

1397/4/21 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، ویژه برنامه «پروانه کاغذی» در قالب طرح دانش آموزی «کتاباران» از سوی به نشر طراحی و همزمان با ایام تابستان در قالب جلسات دورهمی‌های قصه‌گویی خلاق به همراه نقاشی، اوریگامی و کاردستی ویژه کودکان آغاز شد.
نخستین جلسه از دورهمی‌های خلاق کودکان در قالب طرح پروانه کاغذی به میزبانی سامانه مخاطبان نورالهدی حرم مطهر رضوی و با حضور تعدادی از مخاطبان کودک این سامانه همراه با مادرانشان در محل پایگاه آداب زیارت شهید هاشمی‌نژاد واقع در صحن جامع حرم مطهر رضوی برگزار شد.
در این جلسه مهدیه نهاوندی مربی قصه گوی کودکان برای مخاطبان حاضر در برنامه، داستان‌هایی با مفهوم قرآنی بیان کرد که با استقبال خوب کودکان روبرو شد.
همچنین کارگاه آموزش مهارت‌های قصه‌گویی خلاق برای مادران از دیگر برنامه‌های طرح پروانه‌های کاغذی بود که با حضور بالغ بر 50 نفر از مادران برپاشد.
دهقان در کارگاه آموزش مهارت‌های قصه‌گویی خلاق ویژه مادران، گفت: قصه‌گویی خلاق می‌تواند پیام‌های جدید را به بچه‌ها منتقل كند و آن‌ها را با مفاهیم قرآنی آشنا سازد.
وی با بیان اینکه قصه باید کوتاه و جذاب بیان شود، خاطرنشان کرد: قصه‌ها باید كودكان را از ناامیدی، پرخاشگری و ناباوری به سمت امید، روشنایی، باور و ایمان هدایت كنند.
دهقان اظهار کرد: قصه گویی نباید به عنوان فعالیتی سرگرم کننده محسوب شود که به صورت جریانی یک طرفه، اطلاعاتی را از قصه گو به مخاطب منتقل شود، بلکه باید فعالیتی دو جانبه تلقی شود.
حضور مخاطبان کودک سامانه نورالهدی به همراه مادرانشان در ویژه برنامه «پروانه کاغذی» از طریق دعوتنامه انجام می‌شود و با تعیین ساعت و مکان اجرای این برنامه هر هفته تعدادی از مخاطبان میهمان نورالهدی خواهند شد.
برگزاری طرح‌هایی همچون معرفی کتاب‌هایی جذاب با موضوعات و مفاهیم دینی و قرآنی به کودکان و نوجوانان، برگزاری میزهای مطالعه و مسابقات سامانه نورالهدی در دفاتر این سامانه ویژه مخاطبان کودک، نوجوان و جوان از دیگر برنامه‌های اجرایی این مجموعه در سطح حرم مطهر رضوی در طول سال است.
گفتنی است، علاقه‌مندان در سراسر کشور برای عضویت در سامانه مخاطبان نورالهدی حرم مطهر رضوی می‌توانند با تکمیل فرم عضویت در سایت razavi.aqr.ir به خانواده بزرگ سامانه نورالهدی در سطح کشور پیوسته و از خدمات رایگان آن بهره مند شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
با «پروانه کاغذی» تابستانی متفاوت را تجربه کنید
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.