.

بدرقه کاروان‌های «زیر سایه خورشید» در مُلک خورشید

مراسم بدرقه کاروان‌های جشن‌های مردمی و بین‌المللی زیر سایه خورشید با حضور جمع زیادی از خادمان و مبلغان این کاروان‌ها در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

1397/4/21 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، مراسم بدرقه کاروان‌های زیر سایه خورشید عصر امروز در مسجد گوهرشاد حرم رضوی برگزار شد.
این مراسم در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت صلوات خاصه امام رضا(علیه‌السلام) شروع شد، با مداحی ذاکران اهل بیت (علیهم‌السلام) ادامه پیدا کرد.
حجت‌الاسلام خسرو پناه در این مراسم با اشاره به اینکه محبت به امام رضا(ع) محبتی گسترده است، اظهار کرد: محبت امام رضا(ع) باید صادقانه باشد، گاهی شاهد محبت هستیم، اما آن‌گونه که باید در آن صداقت وجود ندارد.
وی ادامه داد: یکی از آثار و برکات سفرهای زیر سایه خورشید بالا رفتن معرفت خادمین است، اینکه بسیاری از افراد چشم ‌به ‌راه و در آرزوی زیارت را به خواسته‌شان‌ برسانید، آثار وضعی و معنوی فراوانی دارد که تا نروید و لمس نکنید، متوجه عمق آن نمی‌شوید.
رئیس موسسه حکمت و فلسفه ادامه داد: رأفت امام رضا(ع) حسی است، یعنی هرکسی آن را در قلب خود احساس می‌کند، گاهی به این صحن و سرا و لباس‌های خدمت عادت می‌کنیم، اما در شهرستان‌های دیگر که می‌رویم، شاهد تبرک جستن مردم حتی به لباس خدام نیز هستیم.
وی اضافه کرد: گاهی حتی مردم که از عمق جان به امام رئوف ارادت و علاقه دارند، از بسته‌های متبرک اهدایی حاجات خود را گرفتند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.