.

دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی خبر داد؛

اجرای 52 برنامه با شعار محوری «خدمت کریمانه» در دهه کرامت

دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی از اجرای 52 عنوان برنامه با شعار محوری خدمت کریمانه در دهه کرامت خبر داد.

1397/4/25 دوشنبه

حجت الاسلام محسن بذرگری هاشمی در گفت و گو با آستان نیوز اظهار کرد: بسته برنامه های دهه کرامت امسال در چهار اقلیم و طبق یک ماموریت مشخص توسط ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی ارائه شده است و امیدواریم با مشارکت مردم به ویژه مردم شهر امام رضا(ع) عملکرد مطلوبی را شاهد باشیم.
وی با اشاره به اینکه 52 عنوان برنامه با شعار محوری «خدمت کریمانه» در دهه کرامت امسال اجرا می شود، عنوان کرد: ویژه برنامه شکوه رضوان در حرم مطهر رضوی به عنوان محور اصلی برنامه ها پس از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع گوهرشاد و با حضور انبوه زائران و مجاوران برگزار می شود.
دبیر ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی ادامه داد: جشن محلات مشهد از ویژه برنامه هایی است که در سطح شهر مشهد و با مشارکت تشکل های مردمی برگزار می شود.
حجت الاسلام بذرگری هاشمی افزود: 19 عنوان برنامه در سطح ملی برنامه ریزی شده و در این خصوص کاروان های زیر سایه خورشید در 1597 نقطه از کشور اجرای مراسم خواهند داشت.
وی بیان کرد: محور برنامه های بین المللی دهه کرامت هفته های فرهنگ امام رضا(ع) است که در قالب کاروان های زیر سایه خورشید در کشور های مختلف برگزار می شود. هرساله کاروان های زیر سایه خورشید در عرصه بین الملل با حضور در کشورهای مختلف مراسم معنوی برگزار می کنند که مورد توجه جمعیتی زیادی از محبین اهل بیت علیهم اسلام در سایه پرچم امام رضا(ع) قرار می گیرد . امسال در قالب هفته های رضوی برنامه هایی برای معرفی امام رضا(ع) در جهان اسلام اجرا می شود.
دبیر ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی افزود: مشارکت بیشتری را امسال از سایر دستگاه ها شاهد هستیم و سعی بر این است تا ضمن فعالیت با شعار واحد خدمت کریمانه برنامه ها پیوست اجتماعی داشته باشند و در حاشیه اجرای مراسم ها یک خدمت اجتماعی نیز به مردم ارائه می شود.
وی یاد آور شد: مردم به خصوص در مناطق محروم دست به گریبان مسائل اجتماعی هستند و ضعف های جدی در مسائل اقتصادی دارند، از این جهت خدمات ویژه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در دهه کرامت به مردم ارائه می شود.
حجت الاسلام بذرگری هاشمی افزود: برنامه های دهه کرامت در مشهد مقدس به صورتی برنامه‌ریزی شده است تا مردم در اجرای آن مشارکت داشته باشند .
وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰۰ مسجد در سطح مشهد شناسایی شده و ائمه جماعت این مساجد در فعالیت های تبلیغی دهه کرامت مشارکت دارند، تصریح کرد: ائمه جماعت مساجد در کنار مردم حضور پیدا می‌کنند و با سرکشی از بیماران، محرومین و نیازمندان سعی می کنند تا نسبت به رفع مسائل و مشکلات مردم قدمی بردارند.
وی اجرای مراسم‌های جشن شادی عمومی در مشهد را یکی از اهداف برنامه های دهه کرامت عنوان کرد و گفت: محله آرایی یکی از اقدامات ستاد دهه کرامت است که مردم می توانند در محل آرایی مشارکت داشته باشند و بسته حمایتی ویژه‌ای را دریافت وکنند.
وی ادامه داد: جشن‌ها و مراسم محلی، ایستگاه نذری و صلواتی در سطح شهر مشهد مقدس پیش‌بینی شده و تشکل ها داوطلبانه تحت عنوان خدمت کریمانه ارائه خدمت می کنند.
حجت الاسلام بذرگری هاشمی بیان کرد: بسیج با ارائه اقلام فرهنگی تلاش می‌کند تا با استفاده از ظرفیت‌های مردمی بسترسازی لازم برای محله‌آرایی و جشن‌ها را انجام دهد.
وی عنوان کرد: پایگاه های بسیج، هیئات مذهبی، شوراهای اجتماعی محلات در مجموعه شهرداری، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و سایر تشکل‌های فرهنگی به صورت ویژه فعالیت‌هایی را آغاز کردند که انتظار می‌رود با حضور مردم فروغ دهه کرامت ویژه تر از سال‌های گذشته باشد.
حجت الاسلام بذرگری هاشمی گفت: تلاش بر این است تا هر فرد نسبت به توان خود بتواند در جشن و سرور دهه کرامت امام رضا علیه السلام سهیم باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.