.

همزمان با اولین روز از دهه کرامت رضوی؛

کاروان‌های «زیر سایه خورشید» به 2000 نقطه جهان گسیل شدند

بزرگ‌ترین عملیات فرهنگی مردمی با نام امام رضا(ع) تحت عنوان «زیر سایه خورشید» هم‌زمان با دهه کرامت آغاز شد.

1397/4/25 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، دهه کرامت 1439 هجری نیز فرا رسید و سرآغاز جشن‌های یازده‌ روزه شیعیان و محبان اهل‌بیت (علیه‌السلام) شد، دهه‌ای که ابتدایش با ولادت کریمه اهل‌بیت، حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها) و پایانش ختم به ولادت امام رئوف، علی بن موسی‌الرضا(علیه‌السلام) می‌شود.
امسال نیز در یازدهمین سال متوالی، کاروان‌های معنوی «زیر سایه خورشید» عازم استان‌ها، شهرها و روستاهای سراسر کشور و جهان می‌شوند تا عطر و بوی حریم رضوی را برای مردم دلداده به یادگار ببرند.
جشن‌های مردمی و بین‌المللی زیر سایه خورشید یازدهمین سالی است که برپا می‌شود و این کاروان‌ها در سال جاری با افزایش 30 درصدی اعزام در قالب 80 کاروان متشکل از خدام، فعالان فرهنگی، مداحان و مبلغان در مناطق مختلف ایران و جهان حاضر می‌شوند.
کاروان‌های زیر سایه خورشید به 2 هزار نقطه جهان سفر می‌کنند که 2 هزار تشکل مردمی با 20 هزار نفر کادر اجرایی جوان و نوجوان، میزبانی از کاروان‌ها و برپایی جشن‌ها را در نقاط مختلف جهان بر عهده دارند.
برگزاری بالغ‌ بر 9 هزار رویداد فرهنگی در سراسر جهان و توزیع ۳ میلیون بسته متبرک و فرهنگی از نکات دیگر برپایی این جشن‌های مردمی به شمار می‌رود.
هدف کاروان‌های زیر سایه‌ خورشید تنها یک جشن و مراسم عمومی نیست و برنامه‌های بازدید از بیمارستان‌ها، پادگان‌ها و مراکز دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد، همچنین با توجه به شعار سال و برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، پرچم بارگاه منور امام رضا(علیه‌السلام) به مراکز صنعتی سنگین و سبک و فروشگاه‌های تولیدی و توزیعی می‌رود.
در حوزه بین‌الملل، کاروان‌ها در ۱۵ کشور از سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا حضور پیدا می‌کنند؛ از جمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده می‌توان به حضور در مراکز دانشگاهی، مناطق اهل تسنن و شیعه، حضور در بیمارستان و مراکز درمانی، دیدار با علمای شاخص، برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن به‌عنوان زبان مشترک و نمایشگاه خیابانی در اروپا اشاره کرد.
همچنین امسال کاروان‌ها در میان پناهندگان میانماری و مناطق جنگ‌زده سوریه نیز حاضر می‌شوند و برای نخستین بار در کردستان عراق آیین نخبگانی و ادیانی برگزار می‌شود.
بزرگ‌ترین عملیات فرهنگی مردمی با نام امام رضا (علیه‌السلام) تحت عنوان «زیر سایه خورشید» هم‌زمان با دهه کرامت آغاز شد که طی آن، 80 کاروان از خدام رضوی در 2 هزار نقطه جهان حاضر می‌شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.