.

با حکم تولیت آستان قدس رضوی؛

معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی منصوب شد

با حکم تولیت آستان قدس رضوی معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی منصوب شد.

1397/4/25 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، مراسم معارفه محمد حسن حبیبیان؛ معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی صبح امروز با حضور قائم مقام تولیت و معاونان این آستان مقدس برگزار شد.
در این مراسم قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به افزایش روز افزون زائران حرم مطهر امام رضا(ع) گفت: در سال 96 سی میلیون زائر به مشهد مقدس آمده‌اند و این میزان از مراجعه به یک مکان معنوی در جهان بی نظیر است.
سید مرتضی بختیاری افزود: مقوله زیارت با این تعداد زائر را باید به عنوان یک قدرت نرم بزرگ دید و اخبار حاکی از آن است که در برخی دانشگاه‌های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس بر روی موضوع زیارت تحقیق می کنند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: زیارت قدرت نرم شیعه را نشان می دهد که نگرانی دشمن از راهپیمایی اربعین امام حسین(ع) موید این مسئله است.
بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موضوعات پیرامون حرم مطهر در اولویت برنامه‌های آستان قدس رضوی است و دغدغه ما تکریم زائران این بارگاه منور است.
وی افزود: خدمت به دستگاه امام رضا(ع) افتخار بزرگی است و جایگاه و پست در این مسیر اهمیت ندارد. تکریم زائران امام هشتم(ع) تکریم خود امام است و امروز این مسئله تکلیف دینی برای همه ماست.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: با توجه به اهمیت حرم مطهر رضوی در بین امت اسلام و ضرورت ارائه کیفی ترین خدمات به زائران این مکان مقدس در مدیریت اماکن متبرکه حلقه‌ مفقوده‌ای احساس می شد؛ حلقه‌ پیوندی که باعث قدرتمند شدن تشکیلات شود.
بختیاری افزود: در این میان طرح‌های زیادی برای رفع این مسئله مطرح شد که تاسیس یک سازمان با عنوان «حرم مطهر» برگزیده شد؛ سازمانی که در خصوص نیازهای حرم مطهر با فوریت تصمیم‌گیری کند و علاوه بر انجام فرآیندهای سازمانی موجب کندی کارها نیز نشود؛ سازمانی که هماهنگی و انسجام را میان مسئولان اداره حرم مطهر برقرار کند و دارای اختیار باشد.
وی تصریح کرد: این سازمان باید از همین امروز برای شفافیت، چابکی، پاسخگو بودن و تسریع در امور تلاش کند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به سوابق مدیریتی دکتر محمد حسن حبیبیان گفت: ایشان دارای دکترای مدیریت و 20 سال تجربه در حوزه های مختلف هستند و هر کجا که مسئولیتی داشتند منشاء تحول و حرکت بوده‌اند.
در بخش دیگری از این مراسم معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر گفت: خداوند کریم را شاکرم که توفیق خدمت به زائران حرم رضوی را به بنده عنایت کرد و امیدوارم بتوانم شکرگزار این نعمت باشم.
دکتر محمد حسن حبیبیان ادامه داد: به برکت اهل بیت(ع) و امام رضا(ع) جمهوری اسلامی داری قدرت خردمندانه است که می تواند اهداف خود را بر رفتار جهانیان مسلط نماید، به همین دلیل حرم مطهر رضوی از اهمیت فراوانی برخوردار است.
در پایان مراسم، توسط قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی حکم معاونت هماهنگی‌ سازمان حرم مطهر رضوی به دکتر محمد حسن حبیبیان اعطا شد. در متن این حکم که به امضای تولیت آستان قدس رضوی رسیده به برنامه ریزی برای افزایش سطح ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به زائران، طراحی و استقرار نظام نگهداری و حفاظت از اماکن متبرکه بر اساس الگوی علمی و تامین و حفظ امنیت حرم مطهر و ایجاد فضای امن جهت حفظ آرامش معنوی زائران تاکید شده اشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.