.

حنانه خلفی؛ نابغه نوجوان قرآنی:

موفقیت‌هایم را در زندگی مدیون قرآن هستم

حنانه خلفی نوجوان حافظ کل قرآن متولد۲۲ آبان 1385 از سن 5 سالگی کار حفظ قرآن را با یادگیری سوره‌های کوتاه قرآن آغاز کرد و بعد از گذشت 2 سال توانست حافظ کل قرآن شود.

1397/4/28 پنجشنبه

حنانه میهمان ویژه همایش «دختران آفتاب» در حرم مطهر امام رضا(ع) در دهه کرامت رضوی بود. در حاشیه برگزاری همایش فرصتی دست داد تا با حنانه هم کلام شویم تا از انس او با قرآن و حفظ کلام‌الله مجید بشنویم.

خانواده؛ اولین مشوق
حنانه در یک خانواده قرآنی بزرگ شده است. دو خواهر و برادر حنانه حافظ قرآن هستند و خود او هم از همان سنین کودکی فوق‌العاده به تلاوت و حفظ قرآن علاقه‌مند بود.
حنانه در مورد زمینه علاقه‌مندی خود به یادگیری و حفظ قرآن می‌گوید: در خانواده ما همه خواهر و برادرهایم حافظ قرآن هستند و با تشویق پدرم و مادرم این کار را از کودکی شروع کردم. در ابتدا سوره‌های کوچک قرآن رو حفظ کردم و بعد از مدتی که جزء ۳۰ را در خانه حفظ کردم برای یادگیری روانخوانی قرآن به جامعه‌القرآن رفتم، بعد با پیشنهاد مدیر آنجا کار حفظ قرآن را به صورت ویژه در منزل با پدر و مادرم دنبال کردم».
حنانه فقط 12سال دارد اما از آنجایی‌ که از همان دوران کودکی، زندگی‌اش با قرآن مأنوس شده بود، در همین سن کم، کوله‌بارش پر است از تجربه‌هایی متفاوت؛ تجربه‌هایی که حالا او را تبدیل کرده است به یک نابغه قرآنی.

درخشش‌های قرآنی در مسابقات بین‌المللی
حنانه صوت و تجوید قرآن را نیز نزد اساتیدی مانند «اخوان»، «بحرالعلوم» و «سبزعلی» آموخته و به شیوه استاد منشاوی تلاوت می‌کند. حنانه مقام‌های بسیاری را کسب کرده که مهم‌ترین آن¬ها کسب رتبه اول حفظ قرآن در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بوده است. او برای شرکت در مسابقات بین المللی به کشورهای لبنان، ترکیه، عراق، روسیه، بوسنی و هرزگوین، امارات و سوریه سفر کرده و در بیشتر مسابقات قرآنی مقام اول را کسب کرده‌ است.
رتبه اول حفظ ۲۰ جزء مسابقات قرآن بسیج، رتبه سوم حفظ کل مسابقات قرآن بسیج، رتبه اول مسابقات قرآن استان تهران در سال ۹۲ و ۹۳ و رتبه دوم سی و ششمین دوره مسابقات قرآن شکوفه‌ها در سال ۹۳ از دیگر درخشش‌های او در مسابقات قرآنی است.

آرامش در کنار انس با قرآن
حنانه با وقار و با چهره معصوم آرامش خاصی دارد که در چهره‌ و کلامش کاملا آشکار است. او درباره اثرات روحی و جسمی قرآن بر خودش و زندگی‌اش می‌گوید: «یادگیری قرآن در کل زندگی من تاثیرات خوب زیادی داشته است. تقویت حافظه و موفقیت در درس‌ها و مدرسه‌ام گوشه‌ای از این تاثیرات است».
زندگی حنانه با قرآن عجین شده، او که روزانه 3 جزء از قرآن را قرائت می‌کند در مورد آثار تلاوت قرآن می‌گوید: «خداوند در قرآن می‌فرماید: تا آن جایی که می‌توانید قرآن بخوانید. برای اینکه قرآن خواندن باعث جلای قلب و آرامش دل می‌شود».
این حافظ قرآن حرف‌هایش را با ذکر یک حدیث از امام صادق(ع) به پایان می‌برد و می‌گوید: قلب کودک همچون زمین خالی است هر چه در آن افکنده شود، پذیراست. خانواده ها سعی کنند از سنین کودکی فرزندان خود را با کلام انسان ساز وحی آشنا کنند تا شاهد بیشترین موفقیت‌های آنان در زندگی و عرصه‌های مختلف اجتماعی باشند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.