.

در دهه کرامت رضوی

دوره تربیت مبلغان بین‌المللی رضوی برگزار می‌شود

دوره تربیت مبلغان بین المللی رضوی از سوی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی در دهه کرامت سال جاری برگزار می‌شود.

1397/4/29 جمعه

به گزارش آستان نیوز، رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی در این خصوص بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از روش‌های موفق برای گسترش معارف ناب اسلامی در عرصه بین المللی تبلیغ است، تربیت مبلغان زبان‌دان و آشنا به معارف رضوی در گفتمان های بین المللی برای اشاعه این فرهنگ ناب بسیار ضروری است.
غلامرضا کحلکی افزود: مقرر است تا این سمینارهای تحت وب محمل‌هایی برای تبادل نظر فرهیختگان و نخبگان باشد و موضوعات گوناگونی میان آن‌ها از این طریق مبادله شود.
وی ادامه داد: طی نخستین دوره تخصصی رضوی در دهه کرامت سال جاری با حضور دو تن از شخصیت های برجسته علمی بین‌المللی و همچنین نخبگان و فرهیختگان دانشگاه علوم اسلامی رضوی، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، نویسندگان، محققان و فرهیختگان ایران اسلامی، کرامت و رابطه آن با صلح جهانی بررسی می‌شود.
کحلکی با بیان اینکه صلح در دنیای کنونی محوری بین المللی است، گفت: هم‌چنین طی این سمینارهای بین المللی، گفتمان سیره رضوی در حوزه صلح تبیین و نوع نگاه امام رضا (علیه السلام) به این موضوع به عنوان راهکارهای عملی برای جهان کنونی بررسی می‌شود.
وی تصریح کرد: در نظر داریم تا آستان قدس رضوی را به پشتوانه امام رضا(علیه السلام) کانونی برای گفتمان های عمیق علمی مطرح کنیم.
گفتنی است؛ مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی آماده برقراری ارتباط با تمامی مراکز فرهنگی فعال در ۵ قاره دنیاست.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.