.

معاون علمی آستان قدس رضوی:

پیشگیری در حوزه سلامت نیاز امروز جامعه است

معاون علمی آستان قدس رضوی گفت: پیشگیری در حوزه سلامت نیاز امروز جامعه ماست.

1397/4/29 جمعه

به گزارش آستان نیوز، محمد مهدی طهرانچی در حاشیه بازدید از پایگاه‌های پایش سلامت زائر بیان کرد: اجرای طرح پایش سلامت در حرم مطهر رضوی از اهمیت زیادی به ویژه در حوزه شناخت نیازهای سلامت زائران و برنامه‌ریزی‌های آینده برخوردار است.
وی با اشاره به گستردگی حوزه خدمات‌رسانی آستان قدس رضوی به زائران، عنوان کرد: پایش سلامت زائران در جوار حرم مطهر رضوی از جمله خدماتی است که زائران در کنار زیارت می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
طهرانچی به سابقه 500 ساله آستان قدس رضوی در حوزه ارائه خدمات درمانی به زائران اشاره کرد و افزود: با نگاه جدید این مجموعه بزرگ موقوفاتی و تشکیل بنیاد سلامت رضوی، شاهد حرکت‌های بسیار خوبی با بهره‌گیری از ظرفیت مردمی در حوزه خدمت به سلامت زائران هستیم که با استقبال زائران نیز روبه رو شده است.
معاون علمی آستان قدس رضوی در خصوص ارائه خدمات بررسی فشار خون و قند خون در پایگاه‌های پایش سلامت حرم مطهر، ابراز کرد: دیابت و فشار خون، دو عامل مهم مرگ و میر مردم به شمار می‌روند و تشخیص به موقع آن‌ها و هشدار به بیماران، در کاهش هزینه‌های درمانی و همین طور کاهش میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری‌ها بسیار اثرگذار است.
وی با اشاره به راه‌اندازی شعب دیگر دارالشفاء امام(ع)، گفت: استقبال زائران از این طرح و انتقال شوق مردم به آستان قدس رضوی در تسریع برنامه‌های حوزه سلامت این آستان مقدس نقش مهمی دارد.
طهرانچی افزود: زائران در زمان تشرف به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) نیازهای مختلفی دارند و نیازهای حوزه سلامت و درمان یکی از مهم‌ترین آن‌هاست، تاکنون تنها از طریق دارالشفای امام(ع) و بیشتر در حوزه درمان این خدمات ارائه شده و انجام خدمات پایش سلامت در این سطح گسترده به زائران حرم مطهر رضوی در این ایام اقدامی ارزنده و ضروری بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.