.

تولیت آستان قدس رضوی:

مکتب انتظار زمینه‌ساز خداپرستی و دشمن‌شناسی است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز دو مکتب انتظار و ناامیدی در جهان وجود دارد که مکتب انتظار زمینه‌ساز خداپرستی، دشمن‌ستیزی و دشمن‌شناسی است.

1397/5/17 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در نخستین اجلاسیه مجمع راهبردی اندیشه مهدویت که صبح امروز در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: موضوع مهدویت در طول این سال ها از سوی مجمع های مختلف مورد بررسی قرار گرفته که به نتایج قابل قبولی منتج شده است.
وی با ابیان اینکه اگر امام عصر(عج) وجود نداشته باشد فیوضات هستی قطع خواهد شد، زیرا که ایشان علت غایی هستی هستند، افزود: مسلم است که راه های عقلی و نقلی که دانشمندانی همچون ملاصدرا و خواجه نصیرالدین طوسی برای اثبات امامت از آن ها استفاده کرده اند موثر خواهد بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آنچه به اثبات رسیده این است که جان هایی نسبت به جان های دیگر از مقام بالاتری برخوردار هستند و آن که جان جانان هستی و بر همه جان ها مسلط است، حضرت بقیه الله(عج) است.
تولیت آستان قدس رضوی اعتقاد به منجی موعود را امری فرا مذهبی دانست و اظهار کرد: همه ادیان الهی و آسمانی اعتقاد به منجی عالم دارند و بهترین اعمال در هنگام غیبت نیز انتظار فرج است که هیچ گونه مبالغه ای در آن وجود ندارد.
وی ادامه داد: بعد از توحید هیچ مفهومی گسترده تر از اعتقاد به امامت و عدل وجود ندارد و این را باید بدانیم که فرجام جهان روشن خواهد بود و آینده عالم بر اساس آنچه در آیات و روایات آمده در اختیار صالحین و متقین خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در خصوص فطرت عدالت خواه انسان بیان کرد: امروز دو مکتب انتظار و ناامیدی در جهان وجود دارد که مکتب انتظار زمینه ساز خداپرستی، ایستادگی در برابر استکبار، دشمن ستیزی و دشمن شناسی خواهد بود که پرچم این مکتب را امام خمینی(ره) در ایران اسلامی و جهان برافراشت.
وی به ویژگی های مکتب انظلام و ناامیدی اشاره و اظهار کرد: فیلم و سریال های غربی می خواهند مردم را به این باور برسانند که سرنوشت کشورها در دست غرب است و باید این کدخدایی را بپذیرند و دست از مقاومت و ایستادگی در مقابل استکبار بردارند.
تولیت آستان قدس رضوی در خصوص ویژگی های مکتب انتظار ابراز کرد: اعتقاد به این مکتب زمینه ساز ایجاد نیروهایی چون حشد الشعبی در عراق و نیروهای مقاومت در سوریه و لبنان شد و این تفکر را به مردمانی چون فلسطینیان نیز منتقل خواهد کرد که برای گرفتن حق خود باید مقاومت را جایگزین مذاکره کنند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در پایان گفت: رسانه ها باید نسبت به تبیین جایگاه انتظار در جامعه تلاش کنند تا اعتقاد به منجی در بین آحاد جامعه خصوصا مردم محروم و ستم دیده روز افزون شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مهدویت امتداد قیام حسینی است
در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) همه جهانیان پیشرفت جامع را خواهند دید
گفتمان مهدویت در حال توسعه جهانی است
ضرورت ارتباط بین فعالان مهدوی با علما و اندیشمندان حوزه مهدویت
مهدویت، گنجیه معارف راهبردی اجتماعی سیاسی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.