.

معاون امور حقوقی و موقوفات آستان قدس رضوی عنوان کرد:

قدمت بیش از 280 ساله موقوفات کتابخانه و امور فرهنگی آستان قدس رضوی

معاون امور حقوقی و موقوفات آستان قدس رضوی از قدمت بیش از 280 ساله موقوفات کتابخانه و امور فرهنگی آستان قدس رضوی خبر داد.

1397/6/17 شنبه

حجت‌الاسلام و المسلمین رضا دانشور در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز؛ با بیان اینکه موقوفات کتابخانه و امور فرهنگی آستان قدس رضوی قدمتی بیش از 280 سال دارد، اظهار کرد: نخستین واقف در این مجموعه یلداش بیگ است که در سال 1158 هجری قمری مجموعه موقوفات خویش در مشهد را برای آستان قدس رضوی وقف کرده است.
وی عنوان کرد: این واقف در وقف‌نامه خویش آورده که عواید این موقوفات برای تأمین هزینه‌های مربوط به تعمیرات کتابخانه‌ آستان قدس رضوی و نیز تأمین منابع مالی کتابداران و کارکنان این مجموعه اختصاص یابد.
وی بیان کرد: آخرین واقف در این مجموعه ثریا ترابی گودرزی است که در سال 1392 هجری شمسی یک باب منزل مسکونی در بروجرد را برای آستان قدس رضوی وقف کرده است.
دانشور ثانی ادامه داد: در وقف‌نامه این موقوفه نیز آمده است که مابقی درآمد پس از کسر سایر هزینه‌ها برای خرید کتاب‌های فقهی، اخلاقی و اسلامی کتابخانه آستان قدس رضوی به کار گرفته شود.
گفتنی است؛ تمامی هزینه‌های این مجموعه از موقوفات برای تعمیر، ساخت، توسعه کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در شهرهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.