.

شتاب ترانزیت و صادرات منطقه ویژه اقتصادی سرخس با افتتاح سایت بارانداز ریلی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: با افتتاح دو پروژه مهم ریلی، ارسال کالا و صادرات از این منطقه شتابی روزافزون خواهد گرفت.

1397/6/21 چهارشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، احمد صادقی گلمکانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس بیان کرد: با حضور مدیران ارشد سازمان اقتصادی رضوی و تعدادی از مدیران راه آهن جمهوری اسلامی ایران و همچنین مسئولان استانی و شهرستان سرخس، دو پروژه همجوارسازی خط ریل عریض و نرمال و سایت باراندازی و کانتینری این منطقه افتتاح و موجب شتاب بیشتر ارسال کالا و صادرات خواهد شد.
وی ادامه داد: موقعیت ممتاز و استراتژیک این منطقه می طلبد که برنامه‌ریزی اصولی برای استفاده حداکثری از توان و ظرفیت ریلی این منطقه انجام شود.
صادقی گلمکانی با اشاره به تاثیر پروژه‌های مذکور بر افزایش ترانس‌شیپمنت گفت: با افتتاح این دو پروژه توان ترانس‌شیپمنت کالا از عریض به نرمال به میزان چندین برابر افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: همچنین طی مذاکرات صورت گرفته میان منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت‌های بین‌المللی حمل و نقل ریلی در ایران و آسیای میانه، ظرفیت سایت کانتینری این منطقه را نیز فعال خواهیم کرد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس ادامه داد: با تلاشی که صورت گرفته امیدواریم ظرفیت تخلیه، بارگیری و صادرات کالا از این منطقه را به بالای 500 هزار تن در سال آینده برسانیم که این خود باعث ایجاد تحولی عظیم در این نقطه از کشورمان خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
خط جدید گازرسانی در سایت منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح شد
تبلور اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس
3 پروژه تولیدی، صنعتی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح می‌شود
استقرار ایستگاه صلواتی منطقه ویژه اقتصادی سرخس در دهه آخر صفر
اتصال جاده ترانزیت منطقه ویژه سرخس به نقطه صفر مرزی تا پایان سال جاری
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.