.

خطیب حرم رضوی:

الگوگیری از فرهنگ حسینی زندگی انسان را خدایی می‌کند

خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه اساس سبک زندگی حسینی عزت و کرامت انسانی است، گفت: الگوگیری از فرهنگ حسینی زندگی انسان را خدایی می‌کند.

1397/6/22 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حلوائیان در ویژه برنامه تبلیغی مذهبی سومین روز از دهه اول محرم که ظهر امروز در رواق بزرگ امام خمینی(ره) با حضور زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی برگزار شد، اظهار کرد: اساس سبک زندگی حسینی عزت و کرامت انسانی است، بنابراین الگوگیری از فرهنگ سیدالشهدا(ع) زندگی انسان را خدایی می‌کند.
وی با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ عاشورایی و نگرش جهادی مبتنی بر آموزه‌ها و شاخصه‌های قیام امام حسین(ع) نیاز جامعه امروزی است، گفت: توجه به مناجات و بندگی خدا یکی از ارزشمندترین درس‌های مکتب حسینی است.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه تعامل با خانواده و بستگان از دیگر محورهای سبک زندگی حسینی است، بیان کرد: سیره حسینی به ما نشان می‌دهد که در زندگی باید با دیگران به ویژه اعضای خانواده مهربان باشیم.
وی با تاکید بر اینکه سبک زندگی حسینی برترین الگو برای تعامل افراد خانواده با یکدیگر است، ادامه داد: پیشرفت و عزت‌ زندگی فردی و اجتماعی در پرتو الهام گرفتن از فرهنگ و مکتب امام حسین(ع) کسب می‌شود.
خطیب بارگاه منور امام هشتم(ع) با بیان اینکه روحیه حماسی و سازش ناپذیری امام حسین(ع) بر سر اصول از دیگر درس‌های عاشوراست، خاطرنشان کرد: امروز ما باید با بهره‌گیری از فرهنگ عاشورا در زمینه حفظ ارزش‌های دینی تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه مکتب حسینی منشاء سعادت و هدایت بشریت است، افزود: اخلاق مداری امام حسین(ع) در کنار آزادگی، شجاعت و حق طلبی نشانگر کرامت و عزت انسانی این امام همام در مسیر بندگی پروردگار است.
حلوائیان با بیان اینکه عارفان حماسه ساز و حماسه سازان عارف زمینه ظهر حسین زمانشان را با عملشان فراهم می‌کنند، گفت: در عصرکنونی بزرگانی همچون امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و شهدای مدافع حرم سلحشوران عارفی هستند که می‌توانیم با الگوگیری از آنان در برابر سختی‌های زندگی ایستادگی کنیم.
وی با اشاره به اینکه نور ولایت در تمام جهان هستی متبلور است، افزود: سبک زندگی حسینی انسان را به حیات طیبه می‌رساند و در مقابل سبک زندگی غربی زمینه هلاکت و ضلالت را برای انسان فراهم می‌کند.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه روحیه جهادی و روحیه عرفانی چراغ راه سعادت و رستگاری بشریت است، گفت: عقل انسان در سایه بهره‌گیری از نهضت حسینی شکوفا می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.