.

در همایش «بررسی فرآیندهای فرزندآوری و فرزندپروری در خانواده‌های ایرانی» مطرح شد؛

فرزندان صالح صدقه‌ای جاریه برای والدین هستند

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان با استناد به روایت معصومین(ع) که فرزند صالح گلی از باغ‌های بهشت است، گفت: فرزندان صالح صدقه جاریه‌ای برای پدر و مادر هستند که باعث نیک نامی انسان می‌شوند.

1397/6/22 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دکتر مریم خزعلی عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در همایش «بررسی فرآیندهای فرزندآوری و فرزندپروری در خانواده‌های ایرانی» که بعدازظهر امروز توسط مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی و با حضور زوج‌های جوان در رواق شیخ حرعاملی حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: فرزندان صالح صدقه جاریه‌ای برای پدر و مادر هستند که باعث نیک نامی انسان می‌شوند.
وی با بیان اینکه خانواده مظهر ربوبیت و تربیت است، عنوان کرد: تربیت عملی را والدین در درون خانواده به فرزندان آموزش می‌دهند و هر دو در سیر تربیتی بچه‌ها دخیل هستند.
وی با اشاره به مسئولیت سنگینی که بر عهده پدر و مادر است، خاطرنشان کرد: زن و شوهر زمانی که در نقش پدر و مادر هستند مسئولیت انسان‌پروری را بر عهده دارند که یکی از کارهای انبیای الهی است.
خزعلی با استناد به سوره مبارکه نساء گفت: در قرآن کریم اشاره به فرزند کثیر است و نبی مکرم اسلام(ص) در روایتی می‌فرمایند که من به زیادی شما امت در روز قیامت مباهات می‌کنم.
این کارشناس امور خانواده در جمع زوج‌های جوان هدف از ازدواج را فرزندآوری و گسترش نسل ذکر کرد و افزود: زن و شوهر اوج ایثار و رحمانیت را با پدر و مادر شدن تجربه می‌کنند.
عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به وسوسه‌های شیطان برای کاهش فرزندآوری عنوان کرد: در کنار تمامی هجمه‌هایی که دشمنان برای کاهش فرزندآوری و تخریب نسل مسلمانان به ویژه شیعیان دارند گاهی شیطان با وسوسه‌های خود مانند مسئولیت سنگین فرزندپروری، عدم تأمین هزینه‌های فرزندان و ترس از آینده و عاقبت او مانع داشتن فرزند می‌شود.
وی با تأکید بر این مطلب که وعده الهی است که  خداوند روزی فرزندان را تأمین می‌کند، خاطرنشان کرد: چطور می‌شود که ما به وعده وعیدهایی که از سوی افراد مختلف داده می‌شود دل خوش می‌کنیم ولی به وعده الهی که داشتن فرزند باعث افزایش برکت و روزق و روزی می‌شود، بی اعتماد هستیم.
عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به این روایت که انسان در روز آخرت هر آنچه را که در این دنیا کاشته است، برداشت می‌کند، تصریح کرد: مهم‌ترین بذر پُر محصولی که می‌توان در روز آخرت بیشترین برداشت را از آن داشت فرزندان هستند.
یادآور می‌شود؛ زوج‌های جوانی که در یک سال اخیر ازدواج کرده اند می‌توانند با مراجعه به سایت  www.farhangi.aqr.ir یا مراجعه حضوری به خیابان نواب صفوی- ورودی حرم مطهر پیر پالان دوز- اتاق شماره   36 در دوره‌های آموزشی «زندگی به سبک رضوی» مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی ثبت نام کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.