.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی:

حق‎مداری مهمترین درس عاشورا برای جامعه امروز است

عضو مجلس خبرگان رهبری حق‎مداری را به عنوان مهمترین درس عاشورا برای جامعه امروز مسلمین عنوان کرد و گفت: امام حسین(ع) به عنوان اسوه مقاومت و مبارزه با ظلم و ستم مطرح شدند، ایشان در کربلا حق‎مداری را به بشریت آموخت.

1397/6/22 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری در ویژه برنامه شب چهارم محرم الحرام حرم مطهر رضوی که با حضور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه سیدالشهدا(ع) پیوسته در واقعه کربلا حق‎مداری را به صحابه خویش و دشمنان گوش‎زد می‎کرد، عنوان کرد: حق‎مداری امر مهمی است که تشخیص آن هم کار سختی به‎شمار می‎رود.
وی ادامه داد: در برخی از نزاع‎های مردمی حق و باطل کاملا مشخص است، به توصیه اهل‎بیت(ع) بهترین انتخاب برای یک مومن واقعی انتخاب حق و پایدار بودن بر این انتخاب است. مومن هرگز تن به باطل نمی‎دهد حتی اگر برای او مشکل پیش بیاید باز هم حق را انتخاب می‎کند.
این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه استعمار سلسله پهلوی را برای دین‎ستیزی ایجاد کرد، گفت: اکنون برخی متاسفانه تمام رذایل اخلاقی دوران پهلوی را فراموش کردند و پیوسته نظام ستم‎شاهی را حق می‎دانند و شعارهایی به نفع آن‌ها سر می‎دهند، در حالی که اگر حق‎مدار باشند با کمی مطالعه به خباثت آن‌ها پی‎ می‎برند و مدح که هیچ، علیه آن‌ها شعار هم می‎دهند.
عضو مجلس خبرگان رهبری حق‎مداری را به عنوان مهمترین درس عاشورا برای جامعه امروز مسلمین عنوان کرد و گفت: امام حسین(ع) به عنوان اسوه مقاومت و مبارزه باظلم و ستم مطرح شدند، ایشان در کربلا حق‎مداری را به بشریت آموخت.
وی با اشاره به اینکه هرکس از جبهه ولایت‎مداری فاصله بگیرد از راه حق جدا می‎شود، تاکید کرد: اگر بخواهیم از حق دست برداریم یقینا خسارت می‎بینیم، از صدر اسلام تا کنون خیلی‎ها به خاطر اینکه از حق دفاع نکردند، به اسلام ضربه وارد کردند.
آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه درس بزرگ مکتب سالار شهیدان حمایت از حق است، اظهار کرد: موج و جوِ باطل بین مردم، علاقه‏‌های عاطفی و دوستانِ فاسد برخی از اموری است که باعث حق‎گریزی می‎شود که مومنان باید مراقب باشند در دام آن‌ها نیافتند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.