.

اعزام 1000 گروه جهادی به مناطق محروم کشور؛

جهادگران رضوی جبهه مردمی عمران و آبادی

از رودسر استان گیلان تا غیزانیه استان خوزستان، از سربیشه کهگیلویه و بویراحمد تا قوشخانه خراسان شمالی به یمن حضور جهادگران و خادمیاران رضوی شاهد تلاش‌های خستگی ناپذیر برای محرومیت‌زدایی هستیم. روستاها و شهرهایی که دارای ظرفیت‌های بکر و فراوانی‌اند اما سایه فقر بر سر آن‌ها سنگینی می‌کند و قصه محرومیتشان همچنان ادامه دارد.

1397/6/26 دوشنبه

اما این همه ماجرا نیست؛ هنوز می‌شود همت و غیرت جوانان و نوجوانان را دید که با آستین‌های بالا زده از مشکلات واهمه ندارند و عهد بسته‌اند تا چراغ امید را در دل مردم روستاهای محروم روشن نگه دارند.
به همت معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی که وظیفه‌ رسیدگی به محرومان را بر عهده دارد از ابتدای سال تاکنون بیش از 1000 گروه دانشجویی و صدها گروه جهادی مستقل به مناطق محروم کشور اعزام شده‌اند تا به همت بازوان پرتوان جوانان، گره از کار مردم بگشایند و چهره فقر را از شهرها و روستاهای محروم ایران اسلامی بزدایند.
این نیروهای جهادی از چند ماه قبل با شناسایی مناطق محروم استان‌ها وارد عمل شده و پس از بررسی‌های صورت گرفته اقدامات مختلف عمرانی، پزشکی، فرهنگی و تربیتی را انجام می‌دهند؛ برای آن‌ها خانه و مدرسه ساخته‌اند، سرویس بهداشتی احداث کرده‌اند، کارهای فرهنگی و آموزشی انجام داده‌اند، بیماران را ویزیت کرده‌ و شبکه‌های آبرسانی و لوله‌کشی تأسیس کرده‌اند.