.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) خبر داد،

برگزاری اردوی معارفه ویژه ورودی‌های جدید دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) از برگزاری اردوی معارفه ویژه ورودی‌های جدید این دانشگاه خبر داد.

1397/7/1 يكشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، جلیل معماریانی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بین‎المللی امام رضا(ع) با اشاره به برگزاری اردوی معارفه ورودی‌های جدید این دانشگاه اظهار کرد: در کنار فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها فرصت‌های مناسبی برای تقویت ابعاد مختلف دانشجویان وجود دارد چرا که موفقیت آینده آنها در گرو جامعیت و وسعت توانایی‌هایشان است. از این رو دانشجویان باید با طرح جامعی مواجه و در یک منظومه‌ای با اهداف و ظرفیت‌های مختلف که در دانشگاه وجود دارد، آشنا شوند. رسیدن به این امر مهم مستلزم کار جمعی و سیستمی است که باید در دانشگاه اتفاق بیافتد.
معماریانی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف یکی از بهترین قالب‌ها، فضای اردوی افتتاحیه است که معمولا در دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: هدف از برگزاری اردوهای توجیهی در ابتدای سال تحصیلی این است که دانشجویان ورودی جدید با فضای دانشگاه و مسئولان آن و همچنین با ساختار فرایندهای کاری، ظرفیت‌ها و زمینه‌های رشد در دانشگاه آشنا شوند. با این آشنایی آنان می‌توانند اهدف خود را بیابند و با اساتید مختلف و دانشجویان با تجربه آشنا شوند تا ورودی موفق به دانشگاه را تجربه کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: ما امسال تلاش داریم با مشارکت دانشجویان فعال فرهنگی، این اردوی توجیهی را برگزار کنیم. بیش از 70 درصد از کار این اردو بر عهده خود دانشجویان است.
معماریانی ابراز کرد: یکی از رویکردهای دیگر برگزاری این گونه اردوها، شناسایی استعدادهای مختلف دانشجویان است. از این رو زیر ساخت‌ها قبل از ورود به اردو، با تکمیل فرم‎های مربوطه توسط خود دانشجویان انجام شده است که در اردو بر اساس خود اظهاری که در سنجش داشتند در قالب‌ها‌ی معین عضو کانون‌ها می‌شوند.
وی طرح پشتیبانی فرهنگی را از دیگر رویکردهای این اردو دانست و ابراز کرد: این طرح طرحی جدید است که زیر نظر استاد راهنما صورت می‌گیرد تا به فعالیت‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، هنری و... پرداخته شود.
معماریانی تقویت بعد کارآفرینی دانشجویان را از دیگر اهداف این برنامه برشمرد و گفت: با دعوت از کارآفرینان در این اردو سعی می‌شود، رویکردهای لازم بر اساس تقویت اقتصاد مقاومتی، ظرفیت‌سازی و توانمندسازی ارائه شود.
وی بحث توانمدسازی را موضوع مهم و جدی این اردو دانست و خاطرنشان کرد: این توانمندسازی در ابعاد مختلف انجام می‌شود و می‌تواند در زمینه کادرسازی زمینه‌های خوبی را فراهم کند.
معماریانی به برخی از برنامه‌های این اردوی توجیهی اشاره کرد و گفت: برگزاری مراسم افتتاحیه با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، جلسه تخصصی مدیر گروه‌ها در رشته‌های مختلف، مهارت ‌افزایی ابتدایی شامل مدیریت زمان روش‌های مطالعه، تفکر و... مهارت‌های تشکیلاتی، استعدادیابی‌ها و استعداد سنجی‎ و عضوگیری کانون‌ها، حلقه‌های معرفت، پخش فیلم، تریبون آزاد و مشاوره برخی از برنامه های تدرک دیده شده در این اردوست.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.