.

در قالب مجمع مشورتی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

همدلی مسئولان برای خدمت به زائران

مجمع مشورتی آستان قدس رضوی با موضوع هماهنگی برنامه های دهه آخر صفر و بررسی مسائل مرتبط با زائران از جمله تامین پارکینگ و رفع موانع تردد با حضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، تولیت آستان قدس، استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد و جمعی از مدیران استانی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

1397/7/6 جمعه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی  تولیت آستان قدس رضوی در مجمع مشورتی آستان قدس رضوی که با موضوع هماهنگی برنامه های دهه آخر صفر و بررسی مسائل مرتبط با زائران برگزار شد، گفت: جمعیت بی نظیر زائران در حرم مطهر رضوی منحصر به عید، تابستان و لیالی قدر نیست و در دیگر ایام سال نیز بارگاه منور رضوی میزبان حضور گسترده دلدادگان به امام هشتم(ع) از داخل و خارج کشور است.
وی افزود: افزایش چشمگیر زائران امام رضا(ع) بویژه در مناسبت‌هایی همچون دهه آخرصفر می طلبد که مسئولان با همدلی و هماهنگی گام‌های بلندتری در جهت توسعه یافتگی در حوزه‌های مختلف بردارند و توجه به نیازهای زائر از جمله امنیت، اسکان و تسهیل در زیارت مورد توجه مسئولان قرارگیرد.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه توجه به زائر و زیارت و تسهیل در آن باید مورد توجه همگان باشد ابراز کرد: مشکلاتی همچون ترافیک در اطراف حرم، عدم نظارت و هزینه های بالای رفت و آمد و تامین اقلام مورد نیاز زائر، نبود فضای مناسب برای پارک خودرو و ... با حرکت جهادی مدیران استانی برطرف شود.
وی همچنین بر ضرورت گشایش مسیرهای منتهی به حرم مطهر تاکید کرد و گفت: باید برای تسهیل تردد در محدوده حرم مطهر برنامه‌ ریزی ویژه‌ای صورت بگیرد و ازدحام جمعیت در محدوه حرم مطهر از جمله فلکه آب با ایجاد زیرگذر مرتفع گردد.
وی همچنین در پایان خواستار نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی اطراف حرم و جلوگیری از اجحاف در حق زائران شد و تصریح کرد: باید هزینه‌های سفر به مشهد مقدس به کمترین میزان ممکن، کاهش پیدا کند.
همچنین در ادامه این جلسه آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد نسبت به توجه مسئولان به موضوع زیارت و رفع مشکلات زائران بویژه تسهیل در رفت و آمد تأکید کرد.
سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی هم با اشاره به تشکیل ستاد مناسبت های ویژه در این آستان مقدس به ارائه گزارشی از آمادگی حرم مطهر برای میزبانی از زائران در دهه آخر صفر با همکاری دستگاه های مختلف کشور پرداخت.
قاسم تقی زاده خامسی، شهردار مشهد مقدس نیز در ادامه جلسه با تأکید بر اینکه شهرداری برای ایام مختلف برنامه دارد به ارائه گزارشی درباره وضعیت تردد در اطراف حرم مطهر پرداخت و اعلام کرد: شهرداری مشهد آماده همکاری با آستان قدس رضوی برای رفع مشکلاتی همچون پارکینگ در جهت تسهیل در امر زیارت است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.