.

در پی افزایش هزینه سفر زائران اربعین صورت گرفت؛

دستور تولیت آستان قدس رضوی برای استمرار خدمت رسانی آستان به زائران اربعین تا پایان هفته

تولیت آستان قدس رضوی رضوی در پی افزایش هزینه های سفر زائران اربعین تأکید کرد: خدمت رسانی خدام آستان قدس رضوی در هشت مرز ایران و پنج نقطه عراق بویژه مرز مهران تا پایان هفته جاری استمرار خواهد داشت.

1397/8/7 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در گفت‎وگو با رادیو اربعین، اظهار داشت: آستان قدس رضوی امسال علاوه بر مرز مهران در مرز های خسروی، شلمچه، میرجاوه، دوغارون، آستارا و بازرگان حضور فعال داشته و در عراق با برپایی مواکب امام رضا(ع) در کربلا، کاظمین و سامرا با حضور 2000 نفر از خدام، خدمات مورد نیاز زائران را ارائه می‌کنند.
وی با اشاره به افزایش هزینه های سفر زائران اربعین افزود: در پی افزایش هزینه های سفر زائران اربعین تأکید کرده‌ایم تا خدمت رسانی خدام آستان قدس رضوی در هشت مرز ایران و پنج نقطه عراق بویژه مرز مهران تا پایان هفته جاری استمرار داشته باشد.
وی تصریح کرد: خدمات آستان قدس رضوی در مرز مهران به دلیل جمعیت فراوان و حجم بالای تردد زائران همچون سنوات گذشته برقرار است  و روزانه به 5 هزار زائر خدمات متنوع پزشکی، درمانی، فرهنگی، اسکان و تغذیه با به کارگیری 1000 خادم ارائه می شود.
گفتنی است 2 هزار خادمان بارگاه علی‌بن‌موسی الرضا(ع) همزمان با ایام اربعین حسینی در مرزهای میرجاوه، تایباد، آستارا، بیله سوار و بازرگان با برپایی موکب به زائران ورودی به کشور و در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه به زائران خروجی از ایران خدمات رفاهی و فرهنگی ارائه می‌دهند.
پخت و توزیع بیش از 600 هزار غذای گرم در مرزهای مذکور و موکب های آستان قدس از دیگر خدمات در این ایام بوده است.
همچنین موکب‌های آستان قدس رضوی در سه شهر کربلا، سامرا، کاظمین و همچنین نزدیک مرز شلمچه در کشور عراق به ارائه خدمات رفاهی به زائران امام حسین(ع) پرداختند.
بیمارستان سیار رضوی نیز با حضور 120 پرستار و نیروی پشتیبانی و نیز 30 پزشک متخصص و فوق تخصص در زمینه های مختلف، در عمود 603 روزانه به هشت هزار زائرخدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کردند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.